Tüy Yumağı ?

Kedimekim

Kedim bir ay önce kusmaya calışmıstı. Bu durum üzerine veterinere getirdim bana tüy yumağı çıkarmaya çalışıyordur dedi ve midesi icin iki tane iğne yaptı. Eger bagırsaklarda tıkanıklık varsa bu iğne kusturacaktır onu dedi ama kusma olmadı. Bugün tekrar aynı kusma hareketini yaptı. Ama bir türlü çıkartamıyor tüy yumağını. Ben doğal yolla atsın diye zaten 2 güne bir malt veriyorum. Ama böyle kusma hareketleri yapınca endişeleniyorum. Bu tüy yumağı atma konusunda farklı bir deneyimi olan varsa paylaşabilir mi ?

6 CEVAP

Infernus

Yemesinde ve tuvaletinde bir sıkıntı var mı? Eğer bağısaklarında bir tıkanıklık varsa yemek yemeyi reddedecek ve kaka da yapmayacaktır. 1 ay uzun bir süre böyle bir durum için. Bence maltı her gün düzenli olarak verin. Yine de tıkanıklık şüpheniz varsa renkli sıvı ile röntgen çektirin. Renkli bir sıvı veriliyor kedinize sonra belirli aralıklarla röntgen çekiliyor sıvının ilerleyişine bakılıyor.

Gul36

Evet görülüyor. Ben hem veterinerimizin verdiği malt macunu kullandım, hem de Gimpet Malt Kiss ödül mamalarından verdim. Her kakasında mutlaka tüyleri görünüyor. Hata bazen bizim saçlarımız falan da çıkıyor. Şimdiye kadar da öğürme, kusma olmadı çok şükür.

Infernus

Evet gözükür kakasının içinde. Kedi çimi verebilirsiniz ama kusma yoluyla tüyleri atmasını çok sağlıklı bulmuyorum ben dışkı yoluyla atmak varken. Sadece içerisindeki vitaminler ve kedinizi mutlu etmek için verin çimi. Maltı düzenli kullanmak önemli yoksa etkisi düşük oluyor. Bir de başka marka kullanın, bakalım ishal sorunu olacak mı bunda da. Ben gimcatten çok dr. Clauders ürünlerinin faydasını gözlemledim. Fark edebildiğim kadarıyla yani. Her iki markanın da değişik ürünlerini kullanıyorum hangisini o an buluyorsam.

serot10in

Daha doğal olan kedi çimi de deneyebilirsiniz. Çok uygun fiyatlara satılıyor kediniz eğer gerçekten ona ihtiyacı varsa zaten yer ve yumakları çıkarır. Ama malt verdiğinizide söylemişsiniz belkide belli bir kısmı dışarı atılmıştır zaten. Fakat durum devam ederse farklı bir hekime de götürün Allah korusun başka bir rahatsızlığı olmasın. Geçmiş olsun.

Kedimekim

Yemesinde icmesinde hic sıkıntı yok. Her zaman ki gibi baya hareketli de. Maltı her gun verince bi kere ishal olmustu o yuzden 2 gune bir veriyorum. Cimi de daha once kullanmistik o da disari atmasina yardimci olmadi. 1 ay icerisinde iki kere kusma hareketi yapti. Acaba kakasinda kedi tuyu goruluyor mu bu sekilde malt verip de goren vr mı

Kedimekim

Trixie marka hakkinda da iyi seyler okudum tuy yumagi atmak icin bu markayı kullananlar var mi?