Acil Yardım Edin Desteğe İhtiyacim Var

mei

Sokakta böyle bir kediye rastladım. Muhtemelen sokağa atılmış. Gözleri akmıştı elimden geldiğince temizledim. Mama alıcak param bile yok şu an. Cebimde 1,5 tl var ne yapıcağımı bilmiyorum. Tüylerini kesmişler. Hava çok soğuk. Evime alamayabilirim çünkü annem izin vermez. Bir patisi yaralı düzgün yürüyemiyor. Boynunda tasması var. Ne yapıcam ben? Tek yapabildiğim onu kucağımda ısıtmak.

4 CEVAP

mei

Evimdeki kediye zar zor bakıyorum zaten. Kedime bakabilmek için bir işte çalışıyorum. 2. kediye hayatta bakamam ben. Çok konuşkan bir kedş bu, sürekli miyavlıyor. Bir daha karşılaşamayabiliriz diye korkuyorum, ama kapanmadan eczaneye de gitmem lazım. Cidden nefret ediyorum şu kediyi bu hale getirenlerden nefret ediyorum. Tüm her şeyimle nefret ediyorum. İğreniyorum. Elim kolum bağlı bir şekilde durmaktan nefret ediyorum. Ne olur yardım edin

mei

Ceket bile almadım yanıma ki sarıp sarmalayayım onu. Cidden cidden hüngür hüngür aglayacagim. Şu kış gününde onu sokağa attıkları yetmemiş gibi bir de tüylerini kesmişler! Patisi de yaralı yürüyemiyor! Gözleri de iltihaplanmış. Pireler basmış yavrumu. Maddi olarak da en sıkışık olduğum döneme denk geldi birde. Düzenli mama veren hanımefendinin evi kentsel dönüşümle yıkıldığından sokak kedilerine mama verem de kalmadı. Ben 8 aydır param olmadığı için sokak kedilerine düzenli mama vermeyi de bıraktım. Çok yoruldum böyle hayat olmaz olsun

zey940

Yeni traşlanmış olduğı için evden kaçma olasılığı yüksek. Veterinere götürüp çipi var mı bir baktırabilirsiniz.

mei

Sokaktaki bir kadın geçen günlerde bu kediye benzer bir kedi daha bulduğunu sahibini soruşturduğunu falan söyledi. Dedim abla acaba üretiyorlar mı bunları van kedileri ya dedim. Bilmiyorum ama haftada 1-2 kere bizim bahçede görüyorum buna benzeyen kediyi, yakınlarda oturan bir gencin kedisiymiş dedi. Sahipleri belalı tiplermiş, kedileri arada dışarıda kalıyormuş mu neymiş, sürekli evlerine polis geliyormuş falan filan bu tarz şeyler anlattı. Bugün veterinere götüremem yarın da... Okul, dershane, iş derken gece 10-11 gibi eve varıyorum çok zor yani.