Kedim Bacağıma Hızlı Çarptı Bir Şey Olur Mu

bytalha

Kedimin tuvaletini temizliyordum birden bana saldırdı baya bi canımıda yaktı sonra kaçtı ayağa kalkıp onu odaya kapatacaktım bir yerde okumuştum böyle saldırdığı durumlarda odaya kapatmak yaptığı yanlışı anlamasına neden oluyormuş ne kadar doğru bilmiyorum sonra hızlanıp kaçacakken birden bacağıma çarptı kısa mesafede hızlanabildiği kadar 2 metre anca vardır .
Aradan 30 dk geçtikten sonra baktım yatıyordu biraz oynattım kafasına dokundum ama hiç tepki vermedi şişlik de göremedim
Sizce bir şey olmuş mu

2 CEVAP

aslihan_e

Kedi odaya kapatılmaktan hiçbir şey anlamaz. Belki köpekler daha zeki hayvanlar olduğu için onlar ceza olduğunu anlarlar mı bilemiyorum. Yani bu yöntemi nereden çıkardılar onu anlamaya çalışıyorum çünkü kediler için asla geçerli değil, sadece gereksiz kaygıya neden olursunuz kedide, kapatılma korkusu ile psikolojisi zarar görebilir. Size saldırdığında sadece sert ses tonu ile uyarın, kediler için ses tonu kelimelerin anlamlarından daha önemlidir, ses tonunuzdan amacınızı anlayabilirler. Üstünüze atladığında asla eliniz ile kovmayın, yastık gibi başka bir şey kullanıp uzaklaştırın veya o an elinize ne geçerse onunla ittirin ve hayır gibi kelimeler söyleyin. Elle kolla kovarsanız ileride daha büyük saldırılar alabilirsiniz. Büyük ihtimalle uyuyordur diye düşünüyorum, öyle bacağa çarpma ile kolay kolay zarar görmez onlar, bize göre esnek oluyorlar. Ancak yanlışlıkla yürürken tekme atarsanız incinebilirler tabi ki.

bytalha

Teşekkürler yanlışlıkla tekme falan atmak zor zaten ama kendi geldi çarptı zaten küçüklüğünden bu zamana kadar görmesi pek iyi değil geldi kendi çarptı bir sorun gözükmüyordu ama korktum yine de bir de ilk evcil hayvanım olduğu için gerekli gereksiz her şeyde panikliyorum