Gozlerine Acil Mudahale Ne Olur ?

goknur

Evet arkadaslar uzun zamandir yoktum buralarda. Simdi bir soruyla karsinizdayim. Bu yavrular tahminimce 2 aylik ve gozleri cok sikintili iltihap olmus gozleri yogun derecede ve goz cevresindeki deri pembemsi. Boyle bir sikinti yasayan varmidir aramizda veya tecrube edinen bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

8 CEVAP

betule

Benim kedimin gözlerini ilk açtığında iltihaplanmış ve tekrar kapanmıştı fakat onunki yeşilimsi bir iltihaptı.Veterinere götürdük,her eczaneden alınabilecek bir insanlar in olan göz damlasından verdi ve Allah’a şükür geçti.O yüzden vakit geçirmeden bir veterinere götür derim.Böyle bir imkanın yoksa da bir veterinere danış.İnşallah iyileşirler.Hayırlı günler...

betule

biz insanlar için olan göz damlasından verdi. *

goknur

Tesekkurler betule

goknur

Bu aksamuzeri cayla sildim gozlerini. Temizledim o yapisik iltihabi gozlerinden yarinda silicem yine. Soylediginde hakli olabilirsin Goksu cunku burnuna biraz cay geldi bir tanesinin ve nefes almakta zorlandi. Bugunden itibaren yerlerini kesfettim ilgilenmeye calisicam elimden geldigince evde 2 kedimiz var disarida besledigimiz 1 anne ve 5 yavru var bunun yani sira geldiklerinde size veremeyiz kusura bakmayin dedigimiz bir tanesi cok zor durumlar atlatmis ve insanlara zerre guveni kalmamis mama verirken bile tislayan kedilerimiz var. Simdi bugun evin hemen yaninda bu pisicikleri kesfettim ve tabiki onlarada mama verilecek belki biraz daha bagisikligi yukselir umuduyla ilerlicem ve en kisa zamanda veterinere danisicam fakat yavrular 4 tane butcem ne kadar yeter bilmiyorum.

goknur

Kendi minnoslarimdan birini sahiplendigimde hafif ayni rahatsizliktan vardi. Yani goz akintisi vardi baya siliyorduk yine oluyordu hemen veterinere goturduk oda bize ayni seyi soylemisti ust yolunum yolu iltihabi olmus demisti 2 antibiyotik i 4 e bolup vermisti kucuk klipsli posette birde 14 liraya damla almistik. Ama 1 damla 4 unu iyilestirmeyecektir muhakkak ki. Bizim veterinerimiz cok sayida sokak hayvanina mudahale etmis iyi kalpli biri belki gosterince uyguna verir daha fazla. Tek umudum o

Castielthecat

Üst solunum yolu enfeksiyonu olmuşlar bu hastalık aslında güzel bir tedaviyle hemen atlatılabilse de yavru kedilerin bağışıklığı düşük olduğundan ölümcül bile olabiliyor. Sana tavsiyem veterinere göstermen büyük ihtimalle antibiyotiğe başlarlar ve göz damlası kullanılarlar. 1-2 hafta içinde de tamamen iyileşip sağlıklı pisicikler olurlar :3

Castielthecat

Durumları hafif olsaydı çay yeterli olurdu ki şimdi silmen bile çok büyük fark yaratıyordur onlar için. (İçerdiği antioksidan sayesinde) Ama çok kedinin olması da bütçe konusundan zor bir durum dediğiniz gibi, bana kalırsa tek tek muayene etmek yerine veteriner birini muayene edince hepsinde aynı problem olduğunu görecektir. İlaçların da ucuz olması lazım, gerçi birkaç kez alman gerekebilir çünkü çok yavru var. Bu arada ileri safalara ulaşmasını engellemelisin. Bu hastalığın en kötü yanı burnu da tıkaması, kedi de koku alamayınca ilerki safalarda yemek yemeyi reddediyor. Ağır kokulu yiyecekler tercih edebilirsin bu süreçte ya da kuru mama yanında evde tavuk haşlayıp götürebilirsin. Umarım yavrular bir an önce iyileşir, sana da çok kolay gelsin.

goknur

Insallah demeyi unutmusum