Kedim De Bir Sorun Mu Var

Maraa

Merhaba arkadaşlar yeni sahiplendiğim 2.5 aylık kedim tuvalete kakasını yapıp çıkıyor daha sonra evde küçük parçalar halinde dışkı buluyorum bunun nedeni nedir bulunduğum bölgede veteriner yok köydeyim yardımcı olur musunuz evde kaos çıktı sahiplendirmek istiyorlar ben ondan ayrılmak istemiyorum bilen biri nedenini yazabilir mi lütfen

6 CEVAP

Cennet29

O henüz yavru oldugu için kakaları kendi mi yapıyo yoksa yanlışlıkla biyerinden mi bulaştırıyo gözlemleyip bakmanız lazım gözünüz üstünde olsun. Ayrıca daha bunun için kaos cıktıysa ilerde daha cooook sorunlar yaşarsınız. Kedi bu tüy dökecek bazen kusacak yeri gelecek hastalanacak. aşıları var ztn tedavileride oldukca pahalı. Kızgınlığa girecek sürekli evde bağırıp etrafa idrar yapmasın diye kısırlaştırılması gerekecek. Veteriner olmayan biyerde bunları nasıl halledeceksiniz?

HepsiPati

Daha küçük. Büyüdükçe öğrenecek. Sabır lazım. Tuvalete girdiğinde takibini yapın lütfen. Biraz orda kalmasını sağlayın. İshal veya yumuşak yapıyorsa da farkında olmuyor olabilir.

Eylul_12cat

2.5 aylık kedinin çok düzenli davranmasını bekleyemezsiniz sizin yardımınızla beraber öğrenecektir çoğu şeyi tuvaletini yaparken siz götürün ve takip edin

Maraa

Cennet 29 bulaştırma yok gözlemledim tamamını yapmıyor bir kısmını yapıp çıkıyor kalanı da sağa sola cırtlatıyor😅 galiba annesi öldüğü için tam öğrenememiş ben sokakta cıyak cıyak geziyordu denk geldim köy yeri herkes bakıyor ama sokakta yaşıyodu malum kış ayı aldım eve getirdim hiç sorunumuz olmadı kuma alıştı mamaya alıştı sadece tuvaletini tam yapmıyor birde poposunu temizleyemiyor temizlenme konusunda alıştırmaya çalışıyorum o kolay iş ama tuvaletini tam yapmaya nasıl alıştırıcam bilemedim dün tuvalete gitti büyüğünü yaptı çıktı poposunda yine büyük bir parça vardı tekrar tuvalete koydum yine büyüğünü yapıp çıktı bir sorun olmadı demekki bu şekilde tam yapana kadar kuma geri koyacağım bu arada yazdıklarını okuyunca bir gözlerim büyüdü bunlarda mı vardı diye😂 ama nolursa olsun bırakmaya niyetim yok onun mırlaması dünyaya bedel napalım halledicez bir şekilde💙🥰 cevaplarınız için teşekkür ederim 💙

Cennet29

Biraz zamanla öğrenecektir normalde yavru kediler anneden öğrenir bunları ama o annesiz kaldığı için kendiliğinden yavaşca öğrenecek. Biraz daha büyüyünce kakasını yaptıktan sonra poposunu pamuğu ılık suyla ıslatıp silerseniz rahatsız olup yalayacaktır. Böylelikle poposunu temizlemeyide öğrenecek

Maraa

Kakası normal ne cıvık ne katı netten baktığıma göre tam olması gerektiği gibi bulaştırma değil sanırım tam yapmıyor kalanı sağa sola yapıyor😂 dün yapıp tuvaletten çıktı yine poposunda kocaman bir parça vardı tuvalete geri koydum kalanı da yapıp çıktı sorun olmadı niye tek seferde yapıp çıkmıyor ki bebek olduğu için mi acaba 😊bundan sonra takip edeceğim büyüğünü yapıp çıktığında tuvalete geri koyacağım yavruların hepsi böyle mi öğreniyor