Kedim Bu Şekilde Yalıyor Kendini Normal Mi

Pnrdogan

Belli bölgelerini bu şekilde sık sık yaliyor. Yeni sahiplendim veteriner kuru sampuan yapabilirsin dedi yaptım her yerine yapamadım yaptığım yerleri bu şekilde sürekli yaliyor sampuandan rahatsız mı oldu sizce yoksa mantar veya alerji var mı fotoğrafa bakabilir misiniz. Teşekkürler

4 CEVAP

Tolga_yay26

O kuru şampuan dediğiniz şey ıslak olandan sanırım pudra gibi olan değilse kediyi kurutun hemen ısıtıcı vs ne varsa kış ayında kediye sıvı olan birşey uygulamayın hasta değilse o 1 avuç sıvı kedi şampuanı yüzünden benim kedim ishal oldu bagışıklığı düştü bikere sonra mantar bulaştı yazın kullanabilirsiniz dışardaki kedilerle evdeki kedilerin bağışıklığı kesinlikle aynı değil

Pnrdogan

Fotoğraf ekleyemedim bağlantısını ekliyorum bakabilirsiniz

Foto

Kediler özel bir sorun olmadıkça yıkanmamali. Üstüne bişey bulaşır bi yemeğe dalarsa falan olabilir ama sampuanlar kediler için zararlı kimyasal sonuçta. Yalarken yutuyo istemeden de olsa. Eminim o koku onu çok rahatsız etmiş olmalı ve ondan kurtulmaya calisiyodur. Böyle durumlarda kendilerini daha kirli hissediyolar. Benim kedim isal olduğunda patilerini ve poposunu kirletiyodu hep, sadece ıslak kokusuz mendille sildim. Ondan bile inanilmaz rahatsızlık duydu saatlerce kendini temizledi