Kedi Çiğneme Çubuğu Kullanan Var Mı İşe Yarıyor Mu?

MonikaveTori

Kediler için olan çiğneme çubuklarından kullananlar var mı? Kedilerinizin diş sağlığı için işe yarıyor mu? Diş fırçalama işini seveceklerini sanmıyorum. Uzun süreçte de eziyete dönüşebilir diye çiğneme çubuklarından denemeyi düşünüyorum. Kedisine kullanıp deneyimleyenler varsa yazarsa sevinirim.

3 CEVAP

Balimlilac

Benim kızım ağzına sprey fırça cv şeyleri benim yaptırmama kesinlikle izin vermiyor. Bende ona matatabi çubukları aldım hem oynuyor hem kemiriyor yiyor. Veteriner uygun olacağını insan misvakı gibi bir şey olduğunu söyledi. O sebeple ben sürekli veriyorum.

Balimlilac

bu arada çubuğu verdiğiniz zaman muhakkak gözetiminizde olsun bir keresinde ağzında çubuk varken koltuğa atladı boğazına girecekti yada çiğnerken bazen büyük parçalar koparıyor boğazına takılmasından korktuğum için hep gözetimim altında veriyorum ve sürekli ortada bırakmıyorum.

MonikaveTori

@Balimlilac cevap için teşekkürler bende matatabi çubuklarından alıp deneyeceğim. Gözetim altında veririm kesinlikle ne yapacakları belli olmuyor.