Kedime Karaciğer Yetmezliği Teşhisi Konuldu Bu Konuda Bilgi Sahibi Olan Arkadaşlar Var Mı ?

Daha 6 aylık olan tekir sarman kedimin başına gelmeyen kalmadı. Sokakta araba çarpmıştı ondan sonra aldım ilgilendim ameliyat ettirdim tam sağlığına kavuştu derken kusmaya başladı yemekten kesildi sarılık falan şu anlık yok karaciğerde hafif büyüme var ama ALT değeri aşırı yüksek 864 çıktı. Şu an yemiyor içmiyor şırıngayla beslemek zorunda kalıyorum içim gidiyor artık. Bu hastalık hakkında çok bir bilgi internette yok maalesef lütfen bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi ?

3 CEVAP

Kan tahlili yapıldı başka bir veterinere daha götürdüm geniş biyokimya analizi yaptı zehirlenmeye bağlı karaciğerin etkilendiğini söyledi. Karaciğer yetmezliği olmadığını söyledi. Tedavisi devam ediyor. İnşallah iyileşecek. Evde çok dikkat etmek gerekiyor gerçekten benim başıma geldi maalesef duşakabinlerin kapalı olması gerekiyor sabun kalıntısı deterjan kalıntısı kalmadığına dikkay etmek gerekiyor yavrum iyileşsin daha dikkatli olucam inşallah teşekkürler yanıtınız için de 🙏🏻

Mini2019

Merhaba. Ultrasonda gördüler sanırım durumu?
Gelişme zamanındaki yavrularda karaciğerde değişimler olabilir demişti veteriner.
Karaciğer yetmezliği teşhisi nasıl konuldu.
Kan değerlerinden mi bu sonuca varıldı.

Karaciğer desteği için takviyeler var.

İşe yarıyor ama karaciğer yetmezliğini iyileştirir mi bilmiyorum.
Kusma önleyici ve karaciğer destekleriyle kendine gelecek kusmalar kesilecektir.

HepsiPati

Geçmiş olsun. Kendinizin son durumu ve tedavisinin anlatabilir misiniz? Teşekkürler