Market Mamasından Geçiş

Patilicns

Merhaba yarın kedi sahipleneceğim fakat şuan ki sahibi market maması veriyormış kısır 2 yaşında dişi bir kedi hangi mamayı alsam kolay yer bilgisi olan yada geçiş dönemi olmalı mı ?

4 CEVAP

Zeytinbey

Nd ,hills,royal canin gibi markalara bakabilirsiniz. Tabiki aşamalı olarak geçmeniz gerekir ani geçişlerde sindirim sorunları meydana gelir. Şöyle anlatayim:

  1. Gun %75 eski mama %25 yeni mama

  2. Gün %50 eski mama %50 yeni mama

  3. Gun %25 eski mama %75 yeni mama

  4. Gun ise tamamen yeni mama verebilirsiniz bu şekilde aşamalı olarak alıştırarak gecmis olursunuz

Tuanaalsk

Kesinlikle hilss öneriyorum ve kademeli gecisle

Foxx

Aniden tahılsız mamaya geçmemekte fayda var. Düşük tahıllı ND, Bozita, Exclusion gibi orta seviye bir mamayı ufak paketlerden alıp deneyebilirsiniz.

Patilicns

Çok teşekkür ederim 🙏