Kedim Sık İdrara Cikiyor

Kasatka

Kedim oglen 11 aksam 18 gece 10da cise cikti uc gun oncede 5 kere cise cikmisti yarin sabah veterinere goturecem ama yine de cok korkuyorum

1 CEVAP

aslihan_e

Su içmesine, yediklerindeki su miktarına göre çişe çıkma sıklığı değişebilir. Yeterli su içen bir kedinin günde dört beş kez çişe çıkması korkulacak bir durum değil. Aslında daha az çıkan bir kedinin su tüketimi az olabilir. Çiş miktarı az az oluyorsa ve kısa süre içinde tekrar çişe gidiyorsa bir sorun düşünülebilir. Ayrıca kısır değilse kızgınlık döneminde daha sık çiş yapabilirler. Tabi ki veterinere kontrol ettirmeniz en iyisi olur. Sonuçta kedinizi en iyi siz tanırsınız.