Çiş Sorunu

SemaKorkmaz

Jesse, yaklaşık 1 yaşında kısır erkek bir kedi, ilk sıkıntımız onu severken üzerime işemesiyle oldu, sadece 1-2 damla işedi ve onu yalamaya çalıştı, daha sonra sabah oynarken aynı şeyi yastığıma yaptı. Yine 1-2 damla işeyip onu yalamaya çalıştı ve dünden beri çok kötü kokuyor ama kendini sürekli yalıyor, tuvaletini kumuna yapıyor ve mama yiyip su içiyor ama neden böyle yapıyor anlamıyorum, yardımcı olabilir misiniz?

6 CEVAP

kedilimadam

Kısırlaştırılalı ne kadar oldu? Ve hangi mamayı kullanıyorsunuz?

SemaKorkmaz

5,5 ay oldu kısırlaştıralı, şuan N&D kuzuluyu kullanıyoruz daha öncede balıklısını kullandık vermemiz gereken miktarın biraz altında veriyoruz kısır olduğu ve idrar yolu koruyucu macun ile destekliyoruz. Hiç bir sağlık sorunu yok

kedilimadam

Bahsettiğiniz belirtiler idrar yollarında bir sorun olabileceğine işaret ediyor.Su içimi nasıl?

SemaKorkmaz

Yok hiç bir sorun olmadı, bir veterinere görünelim en iyisi büyük bir problem olmadan. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

SemaKorkmaz

Su ve mama yemesinde bir değişim yok, eskisi gibi

kedilimadam

Özellikle kısır erkek kedilerde bol su tüketimi çok önemli üriner sistem ile ilgili bir sorun yaşamamaları için.Bu nedenle sormuştum su tüketimini.İmkanınız varsa veterinere götürüp bir kontrol ettirin derim.Bu sıralar ekstra stres yaşacağı bir durum oldu mu?Psikolojik bir sebebi de olabilir.