Kedide Mantar İçin Krem Önerisi Yapar Mısınız

yu8888

merhaba kedimin çenesinde mantar oluşmuş. aşısını yaptırmak istemiyorum acaba daha önce kullandığınız bunun için herhangi bir krem var mıdır?

3 CEVAP

aslihan_e

Baticon sürün önce, o kuruyunca travazol krem kullanabilirsiniz. Bu işlemi sabah akşam en az bir hafta uygulayın. İki haftadan uzun kullanımı tavsiye edilmez. Bence de aşı yaptırmayın, yararından çok zararı var.

somnium

aşı yaptırmayın kesinlikle. aşı sadece bir mantar türüne etkili, ciğerlere direkt vuruyor ayrıca. 2 kedimde de mantar geçirmiş, aşı ve krem sürecini atlatmış biri olarak: 1.kedimde pek bilgili değildim, tecrübesizdim ne yazık ki. ve hekime çok güveniyorduk, 15 gün arayla 2 doz aşı oldu. ve kedim 13 yaşındaydı, fip geçmişi vardı. ilk dozdan sonra salya akıntısı, iştah kaybı başladı. inanır mısınız, boş kum kabının önünde ağlıyordum bir tane dışkı çıksın diye. sadece su içiyordu, inanılmaz zayıflamıştı. 2.doz aşıya gittiğimizde hekimimiz normal olduğunu böyle etkiler olacağını söyledi. tabii, o zamanlar ben 16 yaşındayım. babam da bilincinde değil, bilmiyoruz yani. hekime güveniyoruz sadece. çünkü kendisi, tanınmış bir hekimdi istanbulda. 2.dozdan sonra daha da kötüleşti. gideceğini düşündük. en son eczanedeki bir beyefendi, imuneks şuruptan bahsetti. ''onu kullanın, bağışıklığı yükselir.'' dedi. kullandık, gerçekten işe yaradı. yaradı yaramasına ama kısa süreli oldu... mantar, ara ara tekrarladı çocuğumda. aşılar hiçbir halta yaramadı. aksine veterinere kontrole gittiğimizde ''3.doz için neden getirmediniz?'' diye azar yedik. oysaki 3.dozda ölürdü muhtemel. ki 2 doz yüzünden, 6 ay sonra kedimi kaybettim. zaten böbrek yetmezliği varmış, sinsi ilerlediği için fark edememişler. üstüne ciğerleri de mahvoldu. ve hepsinin üstüne fip tekrarladı. dayanamadı yavrum. 2. kedimde de mantarı yeneli 1-2 ay olacak. öncelikle mantarın sebebini bulmalı, ona göre tedavi uygulanmalı. 1.kedimde sebep bağışıklıktı. 2.kedimde sebep stresti. mantardan 15 gün önce tahlil+genel muayene yapmıştık, tüm sonuçlar olması gereken gibiydi. lakin diş değişim döneminde olması, benim 1 hafta evde olmamam babamla kalması onu strese sokmuş olmalı ki tek bir bölgesinde mantar oluştu. biz yine de vetomune kullandık, bağışıklığı dengede kalsın diye. ketoral krem, ketoral şampuan yazdı hekimimiz eczaneden almak için. keterol kremi her gün 4 defa sürüyordum. her sürüşten önce dr animal ile o bölgeyi dezenfekte edip, sürdüğümde de 15 dakika bekliyordum. süreceğim zaman şu pofuduk yakalıklardan takıyordum, yalamasın diye. 15. dakikadan sonra çıkarıyordum, krem işlenmiş oluyordu. keterol şampuanı 2 günde bir kullandım. cidden ilk anda bile kuruttuğunu görüyorsunuz. bunu yaparken de yakalık takıyordum. bir kaseye su ve pamukları da yanıma alıyordum. önce bir pamuğu alıp, o bölgeyi ıslatıyordum. sonra eldivenle ketoral şampuanı döküp ovalıyordum. 3 dakika bekletiyordum öyle. sonrasında da pamuğu suya batırıp duruluyordum. ama burada önemli olan: ketoral şampuana değmiş pamuk, tekrar o suya batmamalı. su temiz kalmalı, tamamen durulanması için. biz böyle böyle 1 ayda yendik. ilk 15 gün üç günde bir, evi sirkeli su ile silip temizliyordum. ama sonrasında mantar sporlarının asıl yaşam alanlarının nem ve sıcaklık olduğunu fark edip, haftada bire düşürdüm. aslında mantar, sanıldığı kadar zor bir süreç değil. sadece yapacaklarınızı düzgün, pes etmeden yapmanız gerekli. hemen sonuç beklemeyin. mantara göre 1 aya da 2 aya da uzar. azimle devam ettirin tedaviyi. bu süreçte bozita hair and skin mamasını, vet plus somon yağını ve biofeline b vitamin takviyelerini kullanabilirsiniz. deriyi ve tüyleri sağlıklı tutar. ve tavuk içerikli şeyleri tedavi süresince kesin. mantarı biraz daha etkiliyor. çok geçmiş olsun!

bbars

top kekik oneririm aktarlarda satiliyor kaynatip pamuk veya fisfis ile sıktıgınızda kasinti azaliyor gecmeye basliyor sokaktaki baktigim kediye ondan kullanmistim