Kedim Toka Yuttu

rubyyyy

merhaba, yaklaşık üç gün önce kedim nasıl açtıysa çekmecemi açıp içinden tahminimce 7-8 toka yemiş. Kusması ile haberdar oldum ve veterinere götürdüm. Orda da görülen üzere mide bitimi bağırsak başlangıcında bi tıkanıklık olmuş ve toka kalmış. Dün ishal olup onu atabilmesi için bir ilaç verdiler. Evde de iki tane daha içirmemizi söylediler vakitleriyle, kedim o görünen tokayı kustu dün gece ama hala içeride var mı yok mu belli değil, asla yemek yemiyor tek lokma bile ve o kadar halsiz ki koyduğumuz yerde kalıyor tepkisiz ve donuk. Çok hareketli oyuncu bir kedidir ilk kez böyle görüyorum o kadar üzüldüm ki bu durum yani bu iştahsızlık ve hareketsizlik normal midir bunu sormak istiyorum gereken mudahaleyi zaten yapıyoruz😞

11 CEVAP

Ferdibuse

Buradaki insanlar hep kötü konuşuyorlar kötüye yoruyorlar sakin endişe kapılıp ona bunu yansıtma halsiz olmasi normal ilaclar yaşadığı stres 2 3 gün ona süre verin takip edin benim kedim 3 gündür çok kötüydü ağzına hiç bir seu almadı sadece şu içti ve yattı dun bol bol dua ettim onu rahatsız etmeden dis fırçasıyla tarayıp rahatlattm sabah kalktım altı da anne süt tozu verdim şırıngayla biraz canlandi bir şeyler yiyince simdi daha yeni yağsız tavuk göğsü kaynattm kokusuna kalktı 4 5 kuşbaşı büyüklüğünde yedi çok şükür gözlerinin rengi yerine geldi sakın umidini kaybetme karamsar düşünme 2 3 gün gozetle kediler çok hassas hayvanlar stresten bile yemek.yemeyi reddediyorlar iyi olacağına eminim bebek gibi bak ona

Petekbali

Çok geçmiş olsun insanın çaresiz kaldığı yerden biri Halsiz kalması normal ilaçların etkisi lağma yapıyorlar doktor içindekini attığında neşesi yerine gelir tabiki

lg23

Bağırsaklarında tıkalı kaldıysa ameliyata alınması gerekir.

Minminik

1 gün yemek yemezse susuz kalacağı için acilen götürmemi söylemişti vet. yemek yememesi iyi değil bu kadar halsizlik iyi değil farklı bir veterinere götün lütfen :( en azından serum takar çocuğa can gelir.

Ferdibuse

Kedinizin durumu ne oldu

Yagiraylin

Merhaba çıkardı mı yuttuklarını acaba

Mini2019

Endoskopiyle ulaşılamayacak bir yerdeyse, vakit kaybetmeden Acilen ameliyatla alınması gerekir diye düşünüyorum.

rubyyyy

daha sonra ayni durumu yasayan olur ve endiselenirse diye guncelliyorum. kedim ameliyat oldu basarili bi sekilde 2 hafta icinde gereken her mudahale yapildi suan gayet saglikli bir kedi

rubyyyy

daha sonra ayni durumu yasayan olur ve endiselenirse diye guncelliyorum. kedim ameliyat oldu basarili bi sekilde 2 hafta icinde gereken her mudahale yapildi suan gayet saglikli bir kedi

AsumanAtilgan

Geçmiş olsun

Sevilayyyyy

Lütfen ilaçlı röntgen çektirin kedinize ve çok çabuk hareket edin. Ne yazık ki böyle durumlar beklemeye gelmiyor. Sizi üzmek istemiyorum ama çok kötü sonuçları olabilir.