Tüy Dökülmesine İyi Gelen Mama

mybabymars

10 aylık erkek british kısır kedim var. Royal canin kısır yavru kedi maması kullanıyoruz. Bebeklik döneminde ndyi yememişti. Son dönemde aşırı tüy dökülmesi var, kendisini de taratmayan bir kedi. Tüy dökülmesine karşı önerebileceğiniz bir mama var mıdır?

14 CEVAP

Tolga_yay26

Ben öyle bir mama görmedim ancak furminator kullanırsanız iyi sonuçlar alabilirsiniz ölü tüyleri alıyor kedinin 15 20 günde dökeceği ölü tüyü siz 5 dakikada alabilirsiniz yanlız kısa tüylü uzun tüylü diye ikiye ayrılıyor kedinize uygun olanı alabilirsiniz alternatif olarakta derma malt kullanın ve tüy toplama rulo stoğu yapın evinize

somnium

biofeline'den biz çok memnunuz. cidden güvenerek alabilirsiniz. somon yağı olarak vet plus daha iyi ama.

Tolga_yay26

Ben öyle bir mama görmedim ancak furminator kullanırsanız iyi sonuçlar alabilirsiniz ölü tüyleri alıyor kedinin 15 20 günde dökeceği ölü tüyü siz 5 dakikada alabilirsiniz yanlız kısa tüylü uzun tüylü diye ikiye ayrılıyor kedinize uygun olanı alabilirsiniz alternatif olarakta derma malt kullanın ve tüy toplama rulo stoğu yapın evinize

somnium

21 aralıktan itibaren mevsimsel geçiş başladı. benim kedim de inanılmaz tüy döktü, son 3 haftadır falan. şimdi yeni yeni azaldı. biz bozita hair and skin kullanıyoruz. tüy dökümüne etki ettiğinden emin değilim lakin tüylerini yumuşacık yaptı. ki her mama, her kediye de yaramaz. benim kedime yarayan sizin kedinize yaramayabilir. deneye yanıla öğrenirsiniz bunu. ama biofeline b plus'tan acayip memnun kaldım. ona bakın bence.

mybabymars

Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Bebekken kendisini taratırdı ama artık tarağını görünce bizi ısırmaya başlıyor, furminator sanki tüylerini koparıyormuş canını acıtıyormuş gibi görünüyor o yüzden uzak durmuştuk şu ana kadar ama ona da bakacağım çok teşekkürler 😇

mybabymars

Bu arada biofeline nin maltını öneriyor musunuz, bizimkinin tüy kusma durumu hiç olmadığı için almamıştım ama biofelinenin yorumları iyiydi karasız kalmıştım

somnium

furminatör gerçekten güzel. ama benim kedim kısa tüylü olduğu için mi bilmiyorum, bizde pek işe yaramadı gibi. eldiveni daha çok seviyor. hatta çıkardığımda hemen yerde yuvarlanmaya başlıyor. eldiveni deneyebilirsiniz.

Foxx

6 yaş erkek kısır kedim var, tüy dökülmesi dört mevsim yoğun şekilde oluyor. Çoğunlukla N&D çeşitleri kullanıyorum (tavuklusu hariç). Değişiklik olsun diye Acana Bountiful Catch kullandığımda iki haftada dökülme neredeyse sıfıra inmişti. Acana mamaları kısır/yetişkin/yavru diye ayrılmıyor bildiğim kadarıyla. Bir deneyebilirsiniz.

mybabymars

Vet plus ın maltı bizimkini ishal yaptı, ondan Vet plusa çok temkinli yaklaşıyorum. Eldivene bakayım taraktan gerçekten hoşlanmıyor çünkü

somnium

ya, yarmaamış olabilir yavrucuğa. biofeline iyidir, somon yağı da iyi ama benim gözümde vet plus daha iyi gibiydi. ama biofeline’ninki de iyi, bakabilirsiniz. ve sanırım bu tüyler için seti de vardı, o da işe yarıyor. tüy dökümü illa olur, buradaki endişe tüy sağlığı. :)

Cemalchief

Virbac dermatology mama alın sırtınızı arkanıza yaslayıp dinlenin

Pasa37

Mama olarak orijen içerik nezdinde çok kaliteli, uzun süre kedi sahibi olan bir arkadaşımın önerisi ile bende alışık olduğu gibi royal ile mixleyip kullanıyorum 15 gündür benimle ama hiç tüy dökümü yok gibi diyebilirim yalnızca pahalı bir mama, tek bir kediniz varsa tercihiniz olabilir belki değerlendirmeniz adına bunları söyleyebilirim.

Tolga_yay26

Furminatoru doğru olanını seçerseniz sorun olacağını düşünmüyorum ensesinden başlayıp kuyruguna kadar tarayın fakat bunu süreklli ardı ardına yapmayın 2 maks 3 kez hafifçe yapın çünkü tekrarlarsanız aynı yere batar ve rahatsız olur tarağını çene ve göğüs kısmından uzak tutun yoksa taragı ıssırır ve rahatsız olur birdaha yaptırmaz dediğim gibi haftada 1 ve aynı bölgeye 2 3 hafif tekrar yapın o ölü tüyler gelecek kedinizin hoşuna gidecek

mybabymars

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için 🙏