Kedimin Karnı Gurulduyor Yardım Lütfen

Kedim biz farketmeden oyuncağının bazi parçalarını yemiş bunun 1 tanesini kusarak geri kalan 3 parçasını dışkılayarak atti ama attıktan sonra kucagıma aldim ve karnı gurulduyor. Ayrica bugun karma 2 ve ic diş parazit oldu istahsiz ve halsiz. Karın guruldamasi neden olur tüm parcalari atti

1 CEVAP

somnium

bağırsak florası bozulduğunda genelde gruldama oluyor. tüm parçaların çıktığından eminseniz, proplan probiyotik kullanın en az 1 hafta. ve kefir verin günde bir çay kaşığı.(laktozsuz kefir.) fotoğrafta gördüğüme göre ishal olmuş sanırım, idrarla karışmış. ki yabancı cisim bağırsak florasını etkilemiş olmalı sanırım. hekimizine sorun diyeceğim lakin hekiminizin aynı gün karma 2 ve iç dış parazit yapmış olması bana biraz şüpheli geldi. karma zaten ağır bir aşı, yanına iç+dış parazit yapmak hayvana cidden yüklenmek olur. ki bazı kediler iç+dış parazitte bile 1 gün halsiz oluyorlar. halsizliği ben bu ikisine bağladım ama parçalar çıkmadıysa sorun olabilir.