Kedimin 5. Günü Dikisini Yaliyor Bir Aeu Olur Mu

Ferdibuse

Dişi kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu oyun oynuyor kendinde yemesi içmesi iyi dikisini yalamaya çalışıyor ben gördükçe engellesem de ben yokken yaliuor kıyafet giydirdim çıkardı yakalık takınca stres yapıyor bilerek dolaplara kafasını vurup çıkarmaya çalışıyor yarıya kadar çıkarmayı başarıyor takmıyorum o yüzden yalaması sorun olur mu

5 CEVAP

Zeytinbey

Evet yalaması sorun olur. Evde varsa betafix dediğimiz ince yapışkanlı bantlardan onunla bel bolgesini sarın. Dikiş hattını tahriş edip enfeksiyon yaratabilir yarasını açabilir dikişler 7 ile 10 gün arasında tamamen tutmuş oluyor. Yalaması dikislerin tutmasını da zorlaştırır

SevimliCadi

Yalamasa daha iyi olur. Dikişler zarar görebilir, enfeksiyon gelişebilir. Ama benimki de yalayıp duruyordu. Sürekli oyuncaklarla filan dikkatini başka bir yere çekmeye çalıştım ben, böyle böyle yalamasını en aza indirdim. Fakat operasyondan 10 gün sonra dikiş ipini kendisi yalarken ısırıp kopardı. Sadece 1-2 gün boyunca dikiş yarası tam kapanmamış gibi kaldı. Fakat birkaç güne yara kapandı. Sizin operasyonun üstünden 5 gün geçmiş. Agresif bir şekilde yalamıyorsa muhtemelen bir şey olmaz. Yine de tedbiri elden bırakmamak lazım. Sık sık yara bölgesini kontrol edin. Kızarıklık, şişlik, yarada açılma vs. olup olmadığına bakın.

Dann

O çıkardıkça siz sarın dikişleri kopartıp enfekte etme ihtimali var az kalmış zaten 3 güne kapanır dikişlerde. Ufak bir kesikle bir iki dikişle kapatılan oprerayonlarda ertesi gün normal hayatına dönüyorlar dört beş dikiş olunca kapanması sürüyor maalesef. Hoşuna gitmesede kedinizin biraz daha idare edin. Geçmiş olsun.

Ferdibuse

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim yarası gayet iyi dikiş işlerinin rengi solmaya başladı çözümü su şekilde buldum ihtiyacı olanlara fikir olsun 😂kadın ten çorabını karın bölgesine göre kesip giydirdim çıkaramıyor hemde hiç rahatsız etmiyor

Dann

O çıkardıkça siz sarın dikişleri kopartıp enfekte etme ihtimali var az kalmış zaten 3 güne kapanır dikişlerde. Ufak bir kesikle bir iki dikişle kapatılan oprerayonlarda ertesi gün normal hayatına dönüyorlar dört beş dikiş olunca kapanması sürüyor maalesef. Hoşuna gitmesede kedinizin biraz daha idare edin. Geçmiş olsun.