N&D Sonrası Yeni Mama Seçimi

Kasvagor

Merhaba,
4 Yaşındaki dişi kedim kısırlaştırdığımdan beri (3 seneyi geçti) N&D düşük tahıllı tavuk narlı kuru mama ile besleniyor. Kedim 6,3 kilo ve kilo üst sınırlarında.
Bu uzun süreden sonra mamayı değiştirmeye karar verdim ancak fazla seçenek kafamı karıştırmakta.
Şimdiye kadar belirti veren veya teşhis edilen bir böbrek problemi olmadı. Ancak yine de ilerde bir sorun olmaması adına bu konuya dikkat eden bir mama tercih etmek istiyorum. (Veya kaliteli bir mamaya ek olarak takviye verebilirim)
Brit Care Urinary, Acana, Orijen veya Bozita markalarını gördüm.
Çok yüksek proteinli yerine düşük tahıllı ve nispeten daha düşük proteinli beslemek daha iyi sanırım.
Önerileriniz nedir?

3 CEVAP

Cennet29

Light bi mama kullanmanız yada veterinerden obezite mamaya geçmeniz daha iyi olacak bence. Kediniz biraz zayıfladıktan sonra normal kısır mamaya devam edersiniz. Kilo coğu hastalığın başı malesef

Ecem34

Merhaba Kito’nun kedi yemekleri var. Bir denemenizi ya da en azından bir bakmanızı tavsiye ederim

dilanbulent

Hills veya Virbac markasını öneririm. İkisi de son derece kaliteli, uzun süredir bu sektörde olan mamalardandır. Virbac alacaksanız şunun bilgisini vereyim, Virbac sadece veteriner kliniklerinde satışı olan bir mamadır. Petshoplarda veya internette falan satışı yasaktır. Kendi sitesinde mağaza bulma linki var, aşağıya linkini bırakıyorum hatta. Hangi şehirde yaşadığınızı girerek satışı olan veteriner kliniklerini bulabilirsiniz. Hills de, Virbac da son derece kalitelidir.

https://tr.virbac.com/home/maaza-bulucu.html