Kedim 4 Yaşında Yaşlı Mı Oluyor

Karamsisli

Yetişkin mi yaşlı mı iyice yatan kedi oldu eski enerjisi yok dört yaşında

1 CEVAP

aslihan_e

3-4 yaş kedilerin gençliklerinin zirvesi gibi bir şey, insanlarda 30 yaş gibi. Yetişkin olduğu için eskisi gibi oynamak istememesi normal ama arada kalkıp dolanmıyorsa da bir sıkıntı olabilir. Kedinizi siz tanırsınız, aniden sürekli yatar mı oldu yoksa hareketli bir kediyken son zamanlarda sürekli yatıyor mu siz bilirsiniz. Benim 4 yaş yaşında uykucu şirin kedim var, bebekliğinden beri çok uyur ama o da mesela arada bir kalkıyor balkona çıkmak istiyor, evde tur atıyor, arada oyun ister. Bir de siz mama kabını daima dolu tutuyorsanız onun hayattan beklentisi kalmaz. Hayvan acıkacak ki yemek yemeyi bir mutluluk olarak görecek. Kediniz depresyonda da olabilir. Çok oyuncu bir kedi 7 yaşına gelse bile oynamaya devam edebiliyor. Bizim kız hâlâ evi birbirine katar. Kakası çişi düzgünse, iştahı yerindeyse, sadece daha sakin olduysa bence yetişkin olduğu için olabilir.