Kısırlaştırma Sonrası Erkek Kedi

Mizdikk

Merhaba. Kedimi bugün kisirlastirdim. Yılbaşı günü kan tahlilleri yapılmıştı alt değeri yüksek çıktığı için on günlük ilaç kullandık. Üç gün önce götürdüğümde değerin düştüğü ama yine de iki gün klinikte kalıp serum verip öyle anestezi alabileceği söylendi.Bir kaç saat önce kedimi aldım gözleri büyümüştü ve hiç tepki vermiyordu. Yolda puset içine elimi uzattım tepki vermedi şokta gibiydi ama anestezi etkisinin çoktan geçtiğini söylediler. Eve girer girmez pusette debelenmeye miyavlamaya basladi ne zaman korksa kaçtığı bir oda var oraya koydum kafesi açarken kafa atip kaçtı yakaliktan dolayı bir kaç kez koltuğa çarpıp arkasına saklandi.Su an saklanıyor kardeşim bakmaya çalıştı nerede olduğuna isik tutunca koltuğun arkasına tislamaya kuyruğunu vurmaya başladı mamasını suyunu koyduk sobayi açtık yumuşak bir battaniye attık onune. Kapısını kapattım güvende hissetsin diye saklandığı için. Kedim bu travmayı ne zaman atlatır ne yapmam gerekiyor arkadaşlar yardimci olabilir misiniz ?

1 CEVAP

aslihan_e

Sizin daha ilk gününüz, önce bir sabah olsun, bir iki gün haline bakın ondan sonra yardıma ihtiyacınız olacak mı bakarsınız. Belki sabah düzelmiş olacak. Ayrıca anestezi etkisi geçti demişler ama anestezi etkisi altında olan hayvan sizi tanımakta zorlanır, göz bebekleri büyümüş şekilde boş boş bakar. İsmine tepki vermeyebilir. Pusetin içine elinizi uzatınca sizi tanımayıp saldıra da bilirdi, veteriner uyarmamış. O bakmıştır uyanık duruyor, etkisi geçti demiştir. Ayrıca çarpmalar, atlamalar olmasın diye yine uyarırlar, ona belirli bir alan ayarlayın derler. Sizinki erkek olduğu için sıkıntı olmaz tabi ama dişi olsaydı zarar görebilirdi. Aklınızda olsun başka kedi bakarsanız falan, ben kedinin beni tanıyabildiğini anlamazsam pusetten çıkarmam, önce seslenir konuşurum, boş boş bakıyorsa açmam kafesi, açacaksam da kendini incitmeyeceği eşyasız bir alanda açarım. Sadece dişi için değil erkekler için de öyle yapıyorum.