Mantar Yavru Kedi İçin En Uygun Mama Hangisi

Tolga_yay26

Arkadaşlar mantar tedavisi süren kaşıntıları devam eden 7 aylık kedim için en uygun mama hangisidir ? Şuanda kullandığım acana first feast kitten kedim british shorthair

4 CEVAP

Cemalchief

Virbac dermatology ile derisini guclendirmenizi tavsiye ederim. Cok guzel mama

dilanbulent

Yani en uygun diye bir şey söz konusu değil çünkü her mama her kedide farklı etki yaratabiliyor. Sizin kullandığınız mama belki kaşıntılarının devam etmesinde rol oynuyor olabilir. Benim tavsiyem Virbac ve Hills olur, içeriklerinde tahıl var cart curt diyen kendini içerik profesörü zannedenlere çok takılmamak lazım. Kediler kendi doğalarında normalde yüzde 100 etçil olsalar da, günümüzün şartları gereği çoğu kediye tahılsız mamalar yaramıyor. Özellikle mamayı bırakana kadar geçmeyen ishal ve egzama gibi problemler başlıca.

Virbac ve Hills öneririm. Virbac sadece ve sadece veteriner kliniklerinde satışı olan bir mamadır, petshoplar dahil satışı yasaktır. Sadece veteriner kliniklerinde satılır. Kendi sitelerinde olan mağaza bulucu kısmı var, aşağıya linkini bırakıyorum. Oraya hangi şehirde yaşadığınızı girerseniz, şehrinizde Virbac satışı olan veteriner kliniklerini görmüş olursunuz. Virbac da Hills de çok güvenilir, kaliteli mamalardır.

https://tr.virbac.com/home/maaza-bulucu.html

Mini2019

hangi mantar türü olduğunu bilmeden, hangi içeriği kullanmanızı söylemek yanlış olur bence..
biraz deneme yanılma yöntemiyle ilerleyebilirsiniz. bunun için hills'ten başlamanızı tavsiye ederim çünkü %100 iade garantisi var.

gokcen86

Kalite olarak First Feast zaten premium bir mama.
Alerji durumunda ise gerekli tetkiklerim yapılıp uygun bir veteriner serisi mamaya geçmek yerinde olacaktır.