Kısırlaştırma Sonrası Mama Tercihi

AisRevol

Merhaba, kedim 1 yaşına gelmeden kısırlaştırmayı düşünüyorum yaklaşık 7-8 aylıkken. Ancak 1 yaşını doldurmadığı için yavru mamasina devam mı etmeliyim yoksa kısır mamasina mı gecmeliyim emin değilim. Bu konuda bilgisi olanlar yardım edebilir mi? Yavru maması yemeye devam etse çok kilo alır mı normalde aktif çok hareketli bir kedi. Mama siparişimi ona göre vereceğim de 🤭

1 CEVAP

dilanbulent

Kısır mama kullanımının tek sebebi kilo aldırmamak değildir, kısır mamaların içeriğindeki vitamin/mineral oranları da yine kısır kedilere göre ayarlanmıştır. 1-2 ay boyunca aynı şekilde yavru mamaya devam etmek çoğu insanın tercih ettiği bir şey zaten, ayrıca kısırlaştırdıktan sonra direkt mama değişimi kediyi ekstra strese sokabiliyor. Yani bence 1-2 ay daha devam edilebilir, bunu yapan çok var. Fakat en iyi bilgiyi veteriner hekiminiz size verecektir şüpheniz olmasın.