Mama Hakkkında

boncukile

arkadaşlar merhaba. 5 gün evvel bir kedi sahiplendim 2 aylık. veteriner kontrol etti çok şükür sağlıklı. kediyi bulan kişi muhtemelen hep tavuk ile beslemiş. mama yememiş. ne yaş mama ne kuru mama yemiyor. veteriner rahatlıkla kuru mama yer dedi. fakat kedim kesinlikle pişmiş tavuktan başka bişey ağzına sürmüyor. 3 farklı mama koydum önüne bana mısın demiyor. hep tavuk verirsem hem kedi için hemde benim için iyi olmaz. nasıl kuru mama yemeye alıştırabilirim? Tavuğun içine kuru mama koyuyorum ama ayıklıyor yemiyor.

4 CEVAP

riuhole

Tavuğu haşladığınız suyla mamayı ıslatmayı deneyin zamanla alışır ayrıca çok küçük ve yaz geldiği için tavuktan da vaz geçmesi lazım daha sağlıklı olması için.

boncukile

Bende sizin gibi dusundum. Tavsiyenizi denicem. Tesekkur ederim.

berkdoan

Alıştıra alıştıra deneyin üstte yazıldığı gibi ama tavuk hiç yapmayın ayrıyetten bence eski alışkanlığı kalksın ortadan her türlü kuru mamayı yiyecektir. 2 aylık demişsiniz yaş ve kuru yavru kedi mamaları hep tavuklu zaten alışır.

boncukile

Aynen alisacak yani. Kendi sagligi icin alismasi lazim.