Kedide Kusma

Selense

Arkadaşlar kan testinden sonra endoskopi mi yapılır yoksa kusma için yararlı başka testler var mı

3 CEVAP

Mini2019

nasıl bir kusma ? ne kadar zamandır var.
endoskopi yapılır ama ya midede bir şey yoksa ? boşu boşuna anestezi alır..
acil bir durum değilse, diğer şıkları tamamen elemek lazım.
bizde bağırsak enfeksiyonu kaynaklı kusma biyokimyada görülmemişti mesela..
karaciğer ve safra kaynaklı kusma da görülmemişti... tüm değerler normaldi..

Selense

Merhaba 2 haftadır kusuyor veteriner götürdüm mide koruyucu şurup verdi ve kusma önleyici iğne yaptı bir yararını görmedik şimdide endoskopi diyor burası küçük bir şehir endoskopi cihazı bile yok onun için şehir dışına gitmem gerekebilir röntgen yada ultrason mu gerekir dediğiniz hastalıklar için kedimin enerjisi ve iştahı iyi

Mini2019

Nasıl kusuyor. Ne kusuyor. Bir şey yiyip içiyor mu. Kusma ne zaman oluyor. Günde kaç defa kusuyor.
Midesi bulanıyor mu…

Hemogram bakılmış anladığım kadarıyla. Biyokimya bakıldı mı?

Şurup içmek kediye ızdıraptır. Genelde Daha çok kusturur.
Mide koruyucu hap daha etkili olmuştu bizde.

Röntgen değil ama iç organlarda işlevde bir bozukluk varsa ultrasonda görülür. Tabii ultrasonu iyi bilen biri olmalı. Her hekim göremiyor maalesef.