Zayiflama İcin Ne Gerekir?

Grisjorayev

Grisimi sadece proplan ve hill ile yavru mama ile beslemekteyim fakat bir ara bi kac kez 7-8 gunlugune babamin komsusunda kalmasi gerekti orada sanirim ev yemegi vermisler. Mamasini olabildigince ölçülü koymama ragmen suan 7ay 15gunluk yavrum 5kg oldu. Hareket ettiriyorum kosturuyorum olabildigince fakat beslenmesinde ne yapmam gerekir zayiflatabilmek icin?

3 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Bir haftada kilosunun anormal derecede artmış olması çok tuhaf. Siz yine eskisi gibi ölçülü beslemeye devam edin. Bazı mama markalarının paketlerinde günlük verilmesi gereken mama miktarının fazla kilolu kediler için olanı da yazar. Eğer sizinkinde yazmıyorsa bir hafta kadar normal miktarın 10 gram kadar eksiğini verebilirsiniz. Ama daha fazla eksiltmeyin ki besinsiz de kalmasın. Kısa sürede alınan bir kilo olduğu için beslenmesi normale dönünce yine kısa sürede verilebileceğini düşünüyorum.

Bol patili günler dilerim. :)

Grisjorayev

Merhaba

Teşekkür ederim. Kilo verdiremedim ama durdurdum. Hareket etmiyor pek biraz keyif seviyor :) ölçü kabı aldım ve şimdilik durdu kilo alması. Veteriner ablası da şimdilik bu şekilde devam dedi.

Size de pati 🐾 dolu günler , tekrar teşekkür ederim 🐈‍⬛

Ketonmanya

Harika, çok sevindim. Sağlıkla yaşasın. :)