Kedim Az Mama Yiyor

unclast

scottish longhair 4 aylık bir erkek kedim var yeni sahiplendim. proplan mama veriyordum yemiyor diye royale geçtim ama onda da aynı. günde en fazla 25-30 gram yiyor paketin arkasında 60 gram yemesi gerektiği yazıyor. 2.3 kilo kendisi. 5 gün oldu sahipleneli ama keyfi oldukça yerinde koşuyor oynuyor. sizce nedeni nedir?

3 CEVAP

dilanbulent

Bunun birçok sebebi olabilir. Mamayı sevmemiş olabilir, ki bu çok olağandır çünkü tüm kedilerin bayıla bayıla yediği mamaları elbet sevmeyen kediler de çıkıyor. Bazı kediler çok seçici olabiliyor. Veya dişinde/diş etlerinde bir sıkıntı vardır, ondan kaynaklı da olabilir. Birden çok sebebi olabiliyor bunun, kesin bir şey demek zor. Sorunuz yukarı çıkar, belki yaşayıp bilen birisi yardımcı olur. Geçmiş olsun. Fakat keyfi yerindeyse, sürekli oynuyorsa kötü bir durum olduğunu sanmıyorum şahsen.

unclast

önceki sahibinin verdiği mamayı aldım. onda bi kap bitiriyomuş günde

unclast

önceki sahibinin verdiği mamayı aldım. onda bi kap bitiriyomuş günde