American Wirehair Dişi Kedime Eş Arıyorum. Erkek Kedinin Cinsi Farketmez İstanbul

Werisa

Kedim viski 10 aylık dişi american wirehair cinsi. 2 aydır kızgınlıkta, kedinin yaratılışını bozmamak için kısırlaştırmak istemiyorum. Hiç bir şekilde ticari amacım yoktur aynı düşünceye sahip kedi sahiplerinin bana ulaşmasını istiyorum.
Dişi kediler kendi evlerinde çiftleşmeye izin vermedikleri için bir süre evine alıp bakabilme sorumluluğu olan kişiler ulaşsın lütfen.
İstanbul avrupa yakası

1 CEVAP

dollfacepersian

Kediniz çiftleştirmek için küçük ve evde besleyerek,kuru mamalar vererek, tuvaletini bentonit kuma yapmasını sağlayarak ve şuan aklıma gelmeyen birçok şey ile doğasını bozuyorsunuz zaten. Dişi kedilerde insanlarda, köpeklerde olduğu gibi kızgınlıkta regl dönemi olmadığı için her kızgınlık kist oluşumu riskini artırıyor diye biliyorum.
Diğer meme tümörü,rahim kanseri gibi daha ölümcül hastalıklara yakalanma riski de var maalesef.
Her kızgınlığında çiftleştirmekte çözüm değil,bu hayvanı çok yıpratan ömrünü kısaltan bir şey.
Bu yüzden kısırlaştırmayi doğru kaynaklardan araştırmanızı tavsiye ederim, özellikle dişi kediler için çok önemli bir şey bence