Kedim Yatağa İşiyor

Instant71

Merhabalar 2.5 yaşında bir kedim var son zamanlarda yatağa işemeye başladı. Gündüzleri Yatak düzenliyken asla işemiyor ancak yatak dağınıkken her fırsatta işiyor. İdrar yolu enfeksiyonu olabileceğinden şüphelendim ancak idrarda kan, halsizlik , iştahsızlık vb hiçbir durum yok, idrar yaparken zorlanma da yok. Yatağı defalarca kez sildik sirkeyle vb ancak halen devam ediyor. Sizce ne yapmalıyım bu durumu yaşayan veya bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olursa sevinirim.

2 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Yatağın üzeri örtülüyken bunu yapmayıp açıkken yapması, yataktaki eskiden kalma idrar kokusunu temizlemenize rağmen hâlâ aldığını gösteren bir işaret gibi duruyor. Sirke genellikle kokuyu tamamen geçirmiyor, hele ki halı, zemin vs. değil de kanepe, yatak gibi sıvıyı derinlerine çeken bir ortam söz konusuysa. Kokuyu biz alamıyor olabiliriz ama onların hassas burunları illaki alıyordur. Burada size enzimatik temizleyicileri öneririm. En bilineni ve en etkilisiyse Carpex evcil hayvan koku ve leke temizleyicisi. Turuncu sprey şişeli olanı. Ürünü yatağa bolca sıkıp nemli bir bezle silerek yaydıktan sonra kurumasını beklemelisiniz. Yerleşmiş kokuları gidermesi bunu birkaç sefer tekrarlamayı gerektirebiliyor, siz garanti olsun diye idrar kokusunu almıyorsanız bile yine de birkaç kez tekrarlayın derim. Benim kedim yatağa işedikten bir gün sonra, koku henüz tam yerleşmeden ürünü uygulamıştık, tek uygulama yetmişti.

Umarım bu ürün sorununuzu çözer, umarım sorun kedinizin idrar yollarındaki bir problemden kaynaklanmıyordur.

Bol patili günler dilerim. :)

Mini2019

bu sorun genelde çözülmüyor. arkadaşım yatağını attı. yeni yatak aldı. hala sorun devam ediyor.
kedi antidepresan kullanıyor