Günlük Gramaja Göre Mama Verilmesi..

Ebru-c

Merhaba, 2 dişi kızlarım var 17 aylıklar. Biri tam 4 kg diğeri 5.200 gram ve göbek bölgesi biraz fazlalaştı. İnternetten biraz bakındım veterinerler kilo hesabına göre mamalarının günlük gramajla verilmesini ve hatta %10 azaltılması gerektiğini falan söylüyor. Ama 2 kedim olduğu için nasıl günlük gramajla vereceğim onu anlamadım. Sonuçta birbirlerinin mamalarını yemezler mi? Onu nasıl kontrol edeceğim?

5 CEVAP

Catsusam

Biraz uğraştırıcı ama birine odada ölçerek verip yediği kadarını yedikten sonra hiç ekleme / azaltma yapmadan kaldırın. Sonra diğerine de aynı şekilde başka odada verin.

Coconutbey

Evde olduğunuz zaman sizin gözetiminiz altında yedirin arkadaşın da dediği gibi gerekirse farklı odalarda besleyebilirsiniz.

Ebru-c

Peki bu şekilde acıkıp miyavlarlarsa ne yapacağım

Coconutbey

Ya bence çok yiyor diyorsanız günde 2-3 öğünlere bölüp verin bir anda verirseniz hepsini yiyebilir öğünlere bölerek yedirmek daha iyi bence zaten zamanla anlarsınız ne zaman acıkıyor tabi her miyavladıgında da vermeyin :))

Ebru-c

Bu konuya biraz duygusal yaklaşıyorum sanırım. Sahiplendiğimden beri mamaları hep yerinde duruyor bittikçe ekliyordum ama sizce de kilosu çok mu kırçıllı olanın?