Kedim Sürekli Kum Kapatır Gibi Hareket Yapıyor

Dange_

Merhaba arkadaşlar kedim mamasını yedikten sonra tuvaletini kumla kapatır gibi bu şekilde mamasının yanında eşip kumla kapatır gibi hareketler yapıyor sizce neden?

5 CEVAP

somnium

avcılık içgüdüsüyle yapıyor bunu. mamasını yiyor, kalanını ise diğerlerinden gizlemek için saklıyor. :)

lunasmommy

bizim kedilerimiz köpeklerimiz mamalarını beğendi de yapıyordu veterinerimize de konuşmuştuk daha sonraya saklamak için başkalarından korumak için yapıyorlar içgüdüsel olarak en azından veterinerimiz böyle söyledi

Mini2019

Benimki sevmediği mamaya bunu yapıyor. sevdiği mamaya asla yapmıyor

skyjeune

Benim kedim sevmezse sanki kötü kokuyormuş gibi sandığı için öyle yapıyor ve yemiyor.yani avcılık içgüdüsü değil. Ama sizinki yiyormuş

Coconutbey

Saklayıp sonradan yemek için yapıyor ama bazı kediler mamayı beğenmeyince de öyle yapiyor