Kedim Dışarıya Çıkmak İstiyor.

Daha birkaç gün önce bir tanıdığımızın yetişkin (5 yaşında) kedisini sahiplendim. Kedi çok sakin ve ilk günden alıştı fakat eski mahallesi kediyi tanıyormuş ve kedi canı istediğinde dışarı çıkıp geliyormuş. Sorun şu ki ben baya işlek bir mahallede yaşıyorum ve dışarıda kediyi görürlerse çalarlar. Nasıl eve alıştırırım hiçbir fikrim yok. Binaya çıkardım gezsin dolaşsın gelsin diye fakat asla gelmedi, zar zor içeri soktum. Evde çok sakin ama binaya çıkınca canavar oldu. Eve nasıl alışır? Dış kapıyı açabiliyor bu yüzden kitliyoruz. Ne yapabiliriz?

7 CEVAP

Coconutbey

He bir de kısırdır inşallah çünkü kaçmak ister kısır değilse

lunasmommy

kedinize zaten yeni aldıysanız hemen dışarı bırakmayın yeni yeri olarak evi olarak sizin evinizi belirlesin işlek sokakta zaten çıkmamalı eğer çok istiyorsa belki tasmayla çıkarabilirsiniz ama tavsiye etmiyorum yine de

Minminik

Dışarı çıkmaya alışkınsa camlara dikkat edin allah korusun, file veya kedi sinekliği yaptırın

Kapının önünde durmadan miyavlıyormuş. O zaman seslerine kulak asmıyoruz zamanla eve alışmasını bekliyoruz. Ona özel bir alanda yaptım. Bize sevdiriyor kendini bakalım zamanla umarım hallederiz.

Betrayal

Her dışarı çıkmaya alışkın kedi elbet birgün dönmemek üzere gidicektir.Oyuzden bir süre sonra zorlada olsa alısacaktir diye düşünüyorum.He istisnalar kaideyi bozmaz illaki yıllardır dışarı çıkıp eve gelen kediler vardır ancak sonuçta illa kaçması gerekmiyor köpek saldırabilir araba ezebilir Allah korusun hiç tavsiye etmem.

Coconutbey

Bence kesinlikle dışarı çıkmasına alıştırmayın ve izin vermeyin binaya dahi. Miyavlamasjnj önemsemeyin bir süre sonunda mecbur alışacak oyun oynayın camdan baktırın ilgisi farklı şeylere gitsin

Dışarı asla çıkarmadım bu süreçte. Evet kısır bir kedi. Bunun yerine canı çok sıkıldığı için bir arkadaş sahiplendim. Fakat şimdi birbirlerine alışma süreçleri için diken üzerindeyim 😅