Kedim İştahsız

Fttmgll

Kedim kızgınlıga girdi iştahsızlık başlamıştı bizde onu bi erkek kediyle çiftleştirdik sonrasında kızgınlık belirtileri bitti ama iştahsızlıgı devam ediyor normalde karnı tombişti indi bayagı şimdi hamile kalıcak yavrularda etkilensin istemiyorum . Başına böyle bişey gelen var mı ? Yaş mama dahi yemiyor iştahla

5 CEVAP

Sabisim

Valla sizin gibi bilinçsiz sahiplerin eline düşmüş dişi kedilere çok üzülüyorum çok.

aslihan_e

7 aylık kediyi mi çiftleştirdiniz? Sokakta o ayda evet kediler çiftleşir ama hem anne kedi hem yavrular için çok erken bir ay. Anne kedide gelişim geriliğine sebep olabilir, mutlaka sağlığı olumsuz yönde etkilenecektir. Yavruların engelli doğma veya ölü doğum riskleri olur, organ yetmezliği yaşayabilirler. Benim sokaktaki erken doğum yapmış kedilerde gördüğüm şeyler bunlar. Yavrular fipe de yatkın oluyor. Kediniz insan yaşı olarak 12 yaşında bir kız çocuğu. İç parazit için düzenli ilaç alıyor muydu? Kızgınlık belirtileri geçmesine rağmen iştahsızlığı devam ediyorsa lütfen veteriner kontrolüne götürün, normal değil devam etmesi. Yavruların etkilenmesinden ziyade kedinizin o kadar küçükken hamile kalıp sağlığının etkilenmesi daha önemli bir mesele değil mi?

Emirrckr

Benim bildiğim insan öncelikle kedisini düşünür,
Yavrular için endişelenebilirsiniz haklısınız ama kedinizin yaşı çok küçük ki.
Daha kendi gelişimi tamamlanmamış bir kediyi neden çiftleştiriyorsunuz ilk kızgınlıklarında?
Sokakta mecbur kalıyorlar çünkü korunacakları bir yer yok,erkek kediler kıstırıyor ve çiftleşiyorlar bir nevi küçücük kedileri taciz ediyorlar aslında.
Siz buna ev ortamında kendiniz izin vermişsiniz,bravo gerçekten..
Anne kedinin de sağlığı etkilenir,karnındaki bebeklerin de etkilenir.
Ölü doğum riski var,yavruların cılız doğma riski var.
Bence vakit erkenken bir an önce hekiminizle görüşüp bebekleri tam olarak gelişmeden aldırın.

Emirrckr

İştahı artar bu arada,
Burda mesele iştah değil.
Mesele bu kadar küçük bir kedinin hamile kalmış olması.
Yoksa hamilelik hormonlarıyla iştahı artacaktır.
Sadece kediniz için çok yorucu bir süreç olacak,onu gerçekten seviyor ve düşünüyorsanız hiç çiftleştirmeden kısırlaştırmanız gerekirdi.
Nedir bu yavru kedi merakı anlamış değilim?
Sokaklar 2 aya yavru kedi kaynayacak,kedinizi doğurtmanıza ne gerek var?
Bu kadar çok yavru kedi sevginiz varsa bir tane daha sahiplenirdiniz olur biterdi.

Tuanaalsk

Bunu kedinize neden yaptınız