Yaş Mama Tavsiye

dolunay35

Merhaba arkadaşlar içeriği iyi yaş mama tavsiyeleriniz nelerdir.

16 CEVAP

Emirrckr

Schesir,Gimcat,Acana..👍🏼

SevimliCadi

Acana, N&D, Bozita, Gimcat, Nutri Feline, Schesir tavsiye ederim 👌 Animonda ve Felicia da fiyat/performans ürünü diyebilirim.

Zeytinbey

Schesir schesir schesir

duman2707

Net schesir

Emirrckr

Bozita pouch olanlardan denemek için bir kez almıştım,
Kedim bayıldı ama içeriği tatmin etmedi beni.
Mesela şimdi Schesir’i görünce farkı anlayacaksınız,içeriği büsbütün karşınızda ve belli oluyor.
Tavuğuyla,balığıyla,sebzesiyle vs.
Birde çok fazla çeşidi var bizimki hepsini bayılarak yiyor.

Emirrckr

Önce klasik çeşitlerden başlayabilirsiniz,
Bazılarının içi epey karışık oluyor hani seviyorlar ama her kedinin damak zevki farklı tabiki.
Mesela sadece tavuk fileto&aloe vera gibi klasik serileri de var veya ton balıklı falan.
Sonra yavaş yavaş karideslileri,sebzelileri falan da deneyebilirsiniz :)

Tuanaalsk

Kesinlikle schesir ama benim oğluşum onu yemiyor:(

somnium

[suzi'nin yaş mama tablosu ve içerikleri.] (https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/en-iyi-yas-kedi-mamasi-11-marka-incelemesi/) bu tabloya göre bakıp tercihinizi yapabilirsiniz. suzi, bayağı iyi listelemiş içeriklerini. açıkçası ben de hep schesir ve acana alıyordum, vaktim olmadığı için. ama bu tablodan sonra naturea ve n&d'ye şans vereceğim.

MonikaveTori

Nutri feline yaş maması güzel bence kedilerime kullanıyorum

kedi177

Markadan ziyade en güzeli içerik inceleyerek karar vermek. Örneğin et türevi yerine açık açık “xx eti” yazması, içinde mısır, pirinç, nişasta vs dolgu maddesi olmaması ya da olabildiğince az olması, bitkisel yağlar yerine hayvansal yağlar eklenmesi, şeker vs kesinlikle kullanılmaması gibi.
Schesir, Exclusion, Acana bu anlamda öne çıkıyor.

dolunay35

Herkese teşekkür ederim bozita kullanmıştım tavsiye ettiklerinizi de deneyeceğim

dolunay35

Ben içerik konusunda çok bilgisizim. Yani neyin en fazla olması neyin olmaması gerektiğini bilemiyorum. Ama schesir markasını burdan duyunca hemen araştırmaya başladım okadar çok çeşit varmış ki kafam karıştı :)

dolunay35

Tamamdır alıyorum hemen teşekkür ederim 🤩

Ahudr

Mera yaş mama 👌

kedi177

Markadan ziyade en güzeli içerik inceleyerek karar vermek. Örneğin et türevi yerine açık açık “xx eti” yazması, içinde mısır, pirinç, nişasta vs dolgu maddesi olmaması ya da olabildiğince az olması, bitkisel yağlar yerine hayvansal yağlar eklenmesi, şeker vs kesinlikle kullanılmaması gibi.
Schesir, Exclusion, Acana bu anlamda öne çıkıyor.