Disi Kedi Kısırlaştırma

Misislama

Anket

Karın
(5 oy)
Karın yanı
(5 oy)
Toplam (10 oy)

Kedimi kısırlaştırmayı düşünüyorum pek bir bilgim de yok karnın yanından mı yoksa karnından mı kesi yapılarak ameliyat edilmesi daha sağlıklı, hangisi daha az komplikasyonlu dişi kedisini kısırlaştıranlar bilgi verebilir mi?

4 CEVAP

MonikaveTori

Karından yapıldığında komplikasyon olma olasılığı daha az oluyormuş veterinerimiz öyle demişti. Ben iki dişi kedimi de farklı şekilde kısırlaştırmak durumunda kalmıştım. Birisi karından oldu diğeri karnının yan kısmından ikisinde de sorun yaşamadık.

Zeytinbey

Karından yapmak daha doğru çünkü organlara net bir şekilde ulaşabiliyoruz. Yandan açıldığında icerde parça kalma olanağı oluyor bu da devamlı hiç kisirlasmamis gibi kizginliga girmesi demek. Daha sonra tekrar ameliyat gerekiyor çünkü kistik bir yapı oluyor kalan ovaryum parçası. En mantıklısı karından gobek deliginin 2 parmak altından açılıp oradan ameliyat edilmesi

aslihan_e

Ben de ortadan yapıldığında fıtık gelişme riski oluyor diye duymuştum veterinerden, o yüzden yandan yaptırıyorum. Kalıntı sorunu yaşamadık şükür ki.

somnium

benim de iki kedim farklı yerlerden oldu. benim fark ettiğim: karından olan, daha çabuk toparladı. 1 haftada dikişlerini aldılar. yandan olanın daha uzun sürdü dikişlerinin alınması. belki yaşla da alakalıdır bu, bilmiyorum ama. karından olan 5 aylıktı ameliyat olduğunda, yandan olan ise 8 aylıktı olduğunda. ama şunu biliyorum: karından olunduğunda içte kalma, tekrar kızgınlığın tekrarlaması gibi bir şey mümkün olmuyor pek. direkt ulaşıyor çünkü.