Kedim Aşırı Yemek Yiyor

Mayask

Dişi Kedim 20 gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu. Hiç bir sorun olmadan atlattık süreci çok şükür, fakat 2 gündür aşırı yemek yiyor normalde mamasını verdikten sonra 1-2 yer gider oynar gelir tekrar yerdi, şuan tabaga ne kadar koyarsam koyayım yiyor, sanki önünden alıcakmışız gibi soluksuz bitiriyor, hatta denemek için üst üste 10 gr verdim hepsini bitirdi. Enerjisinde bir değişiklik yok oyun oynuyor koşuyor keyfi yerinde fakat anlam veremiyorum.. fazla yediği içinde bugün sabah ve az önce kustu sebebi nedir başına gelen var mı ?

2 CEVAP

somnium

merhaba. kızınız kaç aylık? ben kızımı 5 aylıkken kısırlaştırdım. birkaç ay yavru kedi mamasıyla devam etmek zorunda kaldık. kısırlaştıktan sonra benim kedimin de inanılmaz iştahı artmıştı. mama kabını 2 kere dolduruyorduk, o derece. ama kısır mamaya geçince o kadar çok yememeye başladı. sanırım yavru mama, doyurma hissini veremedi ona kısırlaştırmadan sonra. ve bu yüzden 2-3 kilo aldı çocuğum. kısır mamaya geçtiniz mi?

Mayask

Kedim 9 aylık, kısır mamayı veterinere sordum bir kaç ay bu mamayla devam edin Daha sonra değiştirirsiniz dedi. Onun için 1-2 ay geçmesini bekliyorum sanırım dediğiniz gibi doymuyor ben porsiyonlarıda az veriyorum galiba. Bugün arttırdım bakalım gözlemleyeceğim