Yavru Kedide Önce Dışkıda Tenya Sonra Kanlı İshal

Elif19n

Merhaba, kapının önünde annesi tarafından terk edilmiş yaklaşık 1 aylık bir sokak kedisi bakmaya başladım. 2 gün önce dışkısında tenya görüp veterinere iç-dış parazit aşılarıni yaptırdım. Bugün ise kedi kanlı ishal olmuş( ishal sarı içinde hafif kırmızılıklar var kanlı ishal olduğunu düşünüyorum). Acaba ishal parazit aşısından mı kaynaklanıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

2 CEVAP

Elif19n

Şu ana kadar kusma belirtisi göstermedi. Hareketlendi hatta biraz oyun oynamaya başladı. Bugün biraz ıslanmış biraz üşüdü sonra kuruladım. Acaba üşümekten kaynaklanabilir mi diye de düşündüm. Çok teşekkür ederim tavsiyen için.

aleynacamgoz

Mutlaka bi veterinere götür kedi de ishal iyi bir şey değil. Benim kedimde de iç dış parazit iğnelerinden sonra ishale döndü kanlı değildi ama kusmada başladı, meğer gençlik hastalığı varmış bu tip iğneler kedi de ki hastalığın nüksetmesini sağlayıp daha önce farkedilmesine yardımcı olabiliyor bizde öyle oldu. Dediğim gibi en kısa zamanda bi veterinere götür gerekirse de test yaptır. Geçmiş olsun