Kedimde 9Aydır Pire Alerjisi Mevcut Ama Geçmiyor

Eve yavru kedi getirmiştim, sahip bulduktan sonra Evdeki kedim meloya pire bulaştığını fark ettim ama çoktan ısırılmıştı. Gerekli işlemler veterinerimizde yapıldı ama sonrasında alerji başladı. 9-10 ay olmak üzere aralıklarla kortizonlu iğneler yapıldı, işe yaradı ama sonra tekrar başladı. Kızarıklık kabarıklık sonrasında tüy dökülmesi… yuvarlak para gibi etrafı kabarık aynı insanlardaki temre gibi. Antialerjik mama denedik, rif ampül batikonlar kekik suları ama sona ermiyor. Allah rızası için bir bilen lütfen söylesin ne yapabiliriz yüklediğim görsel bugünden. Son halimiz artık hala çıkıyor yeni yerlerndede. Yemesi içmesi eğlenmesi herseyi şükür yerinde ama bu olay bitmiyor

1 CEVAP

Mini2019

Pire alerjisi, pirelerin sürekli ısırması sonrasında gelişir.
Kedinizde hala pire var ya da bu bir mantar olabilir.
Kültür baktırdınız mı kedinize. Eğer pireyse, beyaz olmasına rağmen net görülmüyor, 20 günlük damla döngüsünü aşmadan ilaçlayın.