Kedi Goz Damlasi

nht

Kedinin gozu yasariyordu veterinere gittim bugun tobradex al eczaneden dedi ama birkac yere sorsam da hic birinde yok. pazartesiye - belki- getirtebilecekmis ama her ihtimale karsi soruyorum cunku gozundeki yas artti hayvanin, ve gecikmemek adina. o ilaci bulana kadar alternatif damla hangisi olur ? ismi T ile baslayan bir tane daha vardi, o olurmu? veteriner yarin kapali ondan buraya bir sorayim dedim

4 CEVAP

dilanbulent

Genelde bu ilaçların aynı etken maddesine sahip muadili oluyor. Yani ilaç aynı ama farklı firmalar üretiyor öyle düşünün. Eczaneye sorsanız bilgi verirlerdi aslında bu konuyla ilgili. Ama veterinerinize sormanız daha garanti olur tabii.

kedibabasi66

  • Dexanetil

  • Combidex

  • Netizon

aslihan_e

Genta veya siprogut da kullanabilirsiniz kedinize. Muadili de yoktu ellerinde büyük ihtimalle yoksa eczacı onlardan birini önerirdi diye düşünüyorum.

Ebru-c

Moxai önermişti bize veteriner. tobradex de kortizon var kullanma demişti. Çok fazla gözü akıyordu kaç kum değiştirdiysem geçmiyordu en son bulduğum kum sayesinde bir daha akıntısı olmadı çok şükür ki