Kedimden Ayrı Kalmak İstemiyorum:(

emrezrtrk

Her bayram olduğu gibi ailem memlekete gidip 10 gün kalicaz diyor. Ama ben kedimi bırakmamak için ailemle kavga ediyorum. Ya 10 gün ama 2 gün değil ki.Her ihtimale karşı düşünüyorum 10 gün boyunca komşum kumunu temizlese suyunu mamasini verse diye düşündüm ama kedimin piskolojisi ne olacak?kedim 10 gün tek durabilir mi? Kafam çok karıştı moralim çok bozuldu ne yapacağım bana bir yol gösterin. uzun oldu galiba kusura bakmayın ♡

4 CEVAP

dollfacepersian

Benimde sürekli düşündüğüm kaçtığım bir konu bu. Oğlumu sahiplendiğimden beri en uzun süre yalnız bıraktığım sure sabah 8-9 akşam 9-10 aras gibi surelerdi. Tatillere gitmemek için uğraşıyorum,şu ana kadar gitmemeyi başardım fakat ileride tatil olmasa da illaki uzun süreli bir yere gitmem gerekecektir diye düşünüyorum. Bu tür durumlarda kedi sahibi arkadaşlar tarafından kedi için en iyisi alıştığı ortamda kalması ve günlük mamasını suyunu veren,kumunu temizleyen ve biraz olsada oyun oynayan birilerinin olması. Bende bunu en iyisi olduğunu düşünüyorum. Gittiğimiz yerde götürmek kedi için cok stresli olacaktır diye düşünüyorum. Bildiği ortamda strese girmez sadece bizleri özler, çok hassas bir kedi değil ise sorun olmaz bence. Tatilden dönünce tabi ki ekstra ilgi ve sevgi gerekecektir ayrı kalınan süreyi telafi etmek için. Benim fikrin bu şekilde

emrezrtrk

Kedim yabancılara hiç gitmez. Çok duygusal bir kedim var ne yapicam bilmiyorum.

Elifinkedileri

Ben kedilerimi yalnız bırakmadım ama bizim komşumuzda uzun süreli il dışına çıkmak zorunda kalabiliyor böylesi durumlarda ben ilgileniyorum evlerine gidip hergün mamasını suyunu kumunu temizliyorum gitmeden öncesinde sevdiği yaş mama ödül maması ve yeni bir kaç oyuncak alıyor ben oynayacağım zaman veriyorum kedisine çok hoşuna gidiyor belirli zaman aralıklarıyla TV açık bırakıyoruz günde 2 defa çıkması da yeterli oluyor yetişkin bir kedi ise zaten çoğunluğu uyuyarak geçiriyor. Sahibi geldiğinde haliyle çok özlemiş oluyor ama psikolojik olarak değişim yaşamıyor sizde öyle yapabilirsiniz

emrezrtrk

Cevaplar için teşekkür ederim.