Kedi Mantarına En Etkili İlaç Lütfen

Kedim 1 ay önce mantar oldu küçük bir yarayken fark edip evde hemen top kekik uyguladım. Ertesi gün veterinere götürdüm. Başta deri enfeksiyonu dedi ve Top kekiğin işe yaradığını ve kendi yaptığı kremi uygulamamı söyledi. Diğer hafta gittiğimde yaradan örnek aldı ve mantar lezyonlarının olduğunu söyledi bu sefer de terbisil sprey önerdi onu kullandım diğer hafta baktı artıyo kaşımasını azaltan iğne yaptı ara verelim krem kullanın sadece dedi baktık hala geçmiyo yayılıyor 2 hafta önce mantar aşısı ilk dozunu oldu diğer haftada 2. Dozu olucak zaten söylemişti artış olucak die ve öyle oldu çok fazla arttı. Mantarı boyun kısmından aşşa doğru olduğu için yakalık takıyor ama acıtıyor hissine kapılıyorm ve tam kaşımaya müsait olduğu için kıyafet giydiriyorum. Sizce ecosin tablet kullanmalımıyım? Çektğim son resim bu şuan daha da yayılmış durumda

9 CEVAP

Tolga_yay26

Merhaba Öncelikle patili dostunuza çok geçmiş olsun keşke önce ecosini kullansaydınız ama onunda talimatları var eksiksiz dikkatli yaparsan işe yarıyor ecosini kullanmadan önce en az 5 gün kediye hiçbirşey sürmemeniz ve bağışıklığı yüksek tutmanız gerekiyor daha sonrasında ecosini aldınız içme suyu 2litreyi geçmeyecek şebeke suyu arıtma suyu değil o suyu ısıtacaksınız kaynayıp kabarcıklar çıkana kadar ve o suyu plastik bir kabın içine boşaltıp sonrasında elinizde bi dijital termometre olacak ısı derecesi 34e inene kadar başında bekleyeceksiniz sonra ecosini içine atıp metal olmucak birşeyle karıştırın plastik çatal kaşık çubuk gibi sonrasında o suyu kapalı bir petin içinde 20 dakika bekleteceksiniz ben pompaya doldurdum siz fısfıs olarak kullanacaksanız ona göre birşey bulabilirsiniz yada kediyi o suyla banyoda yaptırabilirsiniz bulunduğunuz il şuan çok soğuksa önceden bir odayı ısıtıp kediyi ecosinle yıkadıktan sonra oraya bırakın kendi kendine kurulansın üstüne havlu saç kurutma vs kullanmayın ben bu şekilde 2. Dozu uyguladım kedime tüy destekleyecek şeylerde kullanabilirsiniz sıkma tablet dermefect multivitamin macun kedi yavruysa kitten paste çünkü bağışıklık düşerse hastalık ilerler ama arkadaşlarında dediğine katılıyorum fazla ilerlemiş önce bi hangi mantar türüymüş onu öğrenmeniz daha iyi olur kesin mantarmı tahlil yapıldımı ayrıca biodermacure diye bir krem var çok kişi faydasını görmüş ben aldım ama kullanamadım daha 21 gün içinde kedimde mantarı tekrar görürsem yada dökülen tüyler kulagında tekrar çıkmazsa kullanıcam sizde veterinere danışıp deneyebilirsiniz yanlız veterinerinizde size epey bi zaman kaybettirmiş

Mini2019

Mümkünse kedinizi Bir dermatoloğa gösterin.

Kediniz çok kötü görünüyor.

Uyuz olabilir mi? Bu çok agresif ilerlemiş..

Eğer mantarsa, Mantar kültürü baktırın. Mantarın hangi cins olduğunu bilmelisiniz.

Yaptığı aşının işe yaramaması, muhtemelen aşının etki ettiği mantar türünden olmaması.

Zaten ülkemizdeki ruhsatlı aşılar sadece belirli bir iki mantara etki ediyor.

Dediğim gibi başta deri enfeksiyonu dedi snra yaradan ve dökülen yerlerden örnek aldı mantar dedi ilk doz vurdu şuan sadece terbisil sprey kullanıyorum başka bişey yok ben artı olarak mamasını değiştirdim nd balıklı yiyor şuan ve biofelin’in bağışıklık güçlendiri hapı ve balık yağını veriyorum haftaya 2. Doz yapıcak ama geçiceğini pek sanmıyorum

Mini2019

Veterinerinize mantarın cinsini sorar mısınız. Cins teşhisi nedir diye… Ve yaptığı mantar aşısının ismini öğrenir misiniz?

Bu aşı, bu mantara etki eder mi diye sorar mısınız.

Biz de bilgilenelim.

Bizde Mantar aşısı ilk dozdan 3-4 gün sonra genelde gözle görülür iyileşme oluyordu

Mivyayy

Ecosini pek onermiyorum. Eger hicbirseyin ise yaramadigindan eminseniz, talimatlara tam bir sekilde uyarak ecosini uygulayabilirsiniz ama acikcasi veterinerinizin bu konuda bilgisi yeterli degil gibi gorunuyor. Guvendiginiz baska bir veterinerden yardim almaniz daha mantikli olur

Evet ecosini söyledim veterinere ama önermedi. Eşim köpeğinde biotik kullanmış onuda önermedi. Yani bizim veteriner 3 hafta oyaladı bizi şmdide mantar aşısı 2. Dozu olucaz. kedim 3 yaşında erkek kısır değil şuan ben bağışıklığı için Biofeline’nin Immune+C kapsülünü kullanıyorum hergün günde 2 kerede terbisil sprey sıkıyorum başka yaptığım bişey yok ama gündn güne büyümesi beni üzüyor. Tam 1 ay oldu. Bende araştırdm hani ecosin, şampuan tracavazol krem falan ama yanlış bişeu yapmaktan korkuyorm. Daha 2 ay önce gözündeki entripion yüzünden ameliyat oldu kedim 2 ay çektik bağışıklığı düşüp mantar o yüzdn oldu zannediyorum

Tolga_yay26

Benim eski veterinerimde önermemişti henüz 6 aylık yavru kediye 2 kere bagışıklık aşısı yaptı sonra mantar aşısı yapmak istedi izin vermedim bazıları ne koparırsak kardır diye bakıyor veteriner değiştirmekten çekinmeyin sizi oyaladığını bazı ürünleri yüksek fiyattan bunu al şunu al kedi iyileşicek yada sen yapmışsın gibi tepki veren veterinerlere çok güvenmiyorum yaptığı aşının adını mantarın türünü söylesin aşı karnenizi isteyin mutlaka sonrasında başka vet yada ilinizdeki hayvan hastanesine gidin benim tavsiyem

Hani bize daha smdiye kadar pahalı bişey önermedi mantarlı bölgeyi temizlememiz için dr animal spreyi bile bedava verdi sadece aşılara para aldı ama hani kesin bişey yapmıyor. Ankaradaym hayvan hastanesinde de randevular dolu şubat ortasına kadar malesef. Kedimin son durumunu atıcaktım ama resm paylaşılmıyo malesef