Yavru Kedi Eğitimi

aoeo10

6 haftalık yavru kedilerimiz var ve hiçbiri elimizde veya kucağımızda durmuyor çok korkuyorlar yürürken falan koşarak kaçmaya başlıyorlar sebebi ne olabilir ve nasıl kendimize alıştırabiliriz

2 CEVAP

Elifoo

Daha cok kucukler :) siz olabildigince sakin olun sizin ruh haliniz cok etkiliyor cunku. Yanindan gecerken sakince gecin goz temasi kurun konusun onlarla baya insanla sohbet eder gibi :) kendinizi kucultun yani ayakta sevmek yerine yere comelin hatta basiniz yere degecek kadar comelin elinizi uzatip bekleyin o size gelsin. Koklasin tanisin sizi :) bir de ev ortaminda cok gurultu ya da ani seslerin olmamasina dikkat edin sese cok duyarlilar cunku. İnsallah alisirlar bir an once :)

Roza23

Kedi eğitimi gibi başlıklar gorunce gülmeden edemiyorum :) fazlasıyla kendilerine özgü hayvanlar oldukları icin pek eğitilmeleri mümkün değil kanaatimce. Kedilerin de insanlar gibi kisilikleri ve kendilerine ozgu davranislari olabilir. Hatta bu kişiden kişiye degisebilir. Benim kedim asla kucagima gelip kendini sevdirmez bana. Sadece yaş mama kutusunu elimde gorunce gelip ayaklarima dolanır o kadar. Ama annemi her sabah mirlayarak uyandirir ve saatlerce sevmesine izin verir mesela. Ayrıca tavsiyem gelmesi icin cok fazla dolaşmayın etrafında bunaltmayin. Bunu ben çok yaptim iyice uzaklaştı. O cani isterse gelecektir elbet. Umarim yakın zamanda yıldızınız barisir