Kedim Evden Kaçmıştı??

Hfter

Arkadaşlar bir sorum var başına gelmiş olan var mı diye merak ediyorum soruya geçeyim. Bahçemde yavru bir kedi doğdu annesine ben bakıyordum. Sonra yavruyu biz sahiplendirdik. Sahiplendirdiğimiz kişi evde köpek var anlaşamıyorlar diye geri getirdi. Bahaneydi yani açıkçası. Sonrasında biz beslemeye başladık tamamen evde kalmıyordu arada bahçeye de çıkıyordu hala tam alışamamıştı evde durmak istemiyordu ama eve de girmek istiyordu psikolojisi biraz kötüydü açıkçası kedinin. Bir gün evden gitti öldüğünü düşündük fakat 15 gün önce kediyi buldum. 10 aydır kayıptı tesadüfen denk geldim. Sağlığı kötüydü kirliydi zayıftı ve kendisine dokunulmasından rahatsız oluyordu kuyruğunu dahi elletmiyordu aklıma değişik ve kötü şeyler geliyor bilmiyorum insanların zarar verdiği ile ilgili düşünceler bir fikri olan var mı acaba kucağa gelmiyor tüylerini taratmıyor kafese bile girmek istemiyor çok korkuyor.

1 CEVAP

Mivyayy

Bu sure icerisinde bir travma yasama olasiligi cok yuksek. Veterinerde bakimini yaptirdiktan sonra evde ona dokunmadan bakin. O gelmedikce siz ona yaklasmayin ama odul mamasi gibi seyleri elinizde vermeye calisabilirsiniz ama gelmezse zorlamayin brakin uzaklasin. Bir sure sonra guvenini kazanirsiniz mutlaka. Yaniniza gelmeye basladigindada hafif dokunuslarla kafasini veya gidisini oksayabilirsiniz ama kucaklama, tutma, ona dogru yaklasma gibi onu korkutacak davranislarda bulunmayin bir kac yil sonra duzelir.