Son Kullanma Tarihi Geçmiş Dondurucudaki Ciğer?

Pnrdogan

Kedime tavuk ciğeri almıştım birkaç parçaya bölüp dondurucuya atmıştım çiğ şekilde, sonrasında son kullanma tarihi geçti şimdi çıkarıp versem bir sorun olur mu ? Teşekkürler

5 CEVAP

Mivyayy

Bunu dusunebilmeniz lazim ilk olarak cig yiyecekler hem bir suru olumcul viruse hemde ic parazitlere sebebiyet verebiliyor asla onermiyorum ama vereceksenizde kedilerinde ayni insanlar gibi bir canli oldugunu bilmenizi isterim sakin son tarihi gecmis urunler vermeyin zehirlenir, kurtarma ihtimaliniz cok dusuk olur. Lutfen bu tur seylere fazlasiyla dikkat edin.

Zehirlenebilir, vermeyin sakın!

AisRevol

Bence sorun olmaz çünkü dondurucuda sonuçta ayrıca pişecek. Dondurucudan çıkarıp tavuk et yapıp yemiyor muyuz ki hayvan zehirlenip ölsün en az 3 4 ay dayanıyor sonuçta

aslihan_e

O son kullanma tarihi dondurucuya atmadan buzdolabındaki son kullanma tarihi, tabi ki buzlukta süresi uzar.

Pnrdogan

Çıkarıp haslayarak verecektim çiğ vermiyorum hiçbir şekilde. Dondurucuda sorun olmaz diyenler de oldu ama bilemedim