Kedim Hiç Bir Şey Yemiyor İçmiyor

lilyycatyy

Arkadaşlar kedim dünden beri hiç bir şey yemiyor içmiyor 2 kere çok az şekilde sarı köpük kustu ben köyde olduğum için burada sadece baytar var veteriner adlı. Bugün oraya götürdüm kusmaması için iğne vurdu ve antibiyotik iğnesi oldu iğneyi olalı 6 saat oldu ama önüne koyduğum yaş mamadan az bir şey yedi. hala çok bitki ve durgun ve veteriner dalga geçer gibi ben teşhis bile koyamadım adam akıllı inşallah ölmez durumu hiç iyi değil gibi kötü şeyler söyledi. Ne yapacağım bilmiyorum bilgisi olan yazabilir mi?

6 CEVAP

kedist

Merhaba tuvaleti ne durumda acaba ?

Mivyayy

Normal birsey degil ama hemen olmez tabiki. Cok zaman gecmeden yardim alin gerekirse herhangi bir veterineri arayip durumu anlatin zaten googlede bir suru klinigin numarasi var. Mutlaka bir tedavisi vardir iciniz rahat olsun...

lilyycatyy

Okuduğum yerdeki veterinerde antibiyotik düzeltmezse kliniğe götür serum takviyesi yaparlar dedi. Ama ölme gibi bir sey söz konusu olamaz dedi bilmiyorum ne yapacağımö

kedist

Benim kedimde yakın zamanda aynı problemi yaşadı üç gün antibiyotik tedavisi sonrası düzeldi ve başka bir arkadaşımın kedisi de aynı problemi atlatmış sanırım bu ara yaygın sonuçta onlarda canlı ve hasta olabiliyorlar inşallah geçici bir problemdir

lilyycatyy

tuvaleti normal sadece kusma var bir veterinere danıştım midesini üşütmüş dedi serum takalım düzelir dedi yarın götüreceğim

aslihan_e

En son ne zaman parazit ilacı aldı? Onunla ilgili olabilir mi? Ölme gibi bir durum gençlik hastalığı kaptıklarında kusma olduğu için olabiliyor ama siz karma aşısını yaptırmışsınız. Kapsa bile kusar falan ama atlatır çok yüksek ihtimal. Böyle bir durumda eğer iç organlarla ilgili bir sorun da yoksa neden ölsün. O veteriner daha önce gençlik hastalığı yüzünden kusup gelen ve sonunda ölen kediler gördüğü için öyle demiştir. Sizin kediniz aşılı. Herhangi bir enfeksiyon geliştiyse bir iki kez kusabilir, iştahsızlık olabilir bunlar normal. Basit bir kedi nezlesi bile olabilir.