Kedim Su İçmiyor

Geçici olarak bir İran kedisine bakıyorum 1,5 yaşında dişi. Güzel bebeğim mamasını yiyor ama su içtiğini hiç görmedim. Önüne koyuyorum o zaman içmiyor. Sabahtan beri hiç içtiğini görmedim. Önceki günler de böyle yapmıştı. Sorun benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum. Su kabı yemek kabının yanında da değil. Ne yapmalıyım lütfen bir çözüm önerin

9 CEVAP

Winnie

Kediler çok titiz hayvanlar olduklarından sularını hep taze içmek isterler. Suyu az içse de günlük olarak tazeleyin. Mama yemesinde bir problem yoksa sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Suyu da az miktarda da olsa içiyordur. Dediğim gibi suyu iştahla içmesi için suyun günlük olarak yenilenmesi önemli.

aleynacamgoz

ıslak mama mı yiyor? eğer ıslak mama kullanıyorsan su ihtiyacını karşılıyordur ve su içmeye gerek duymuyordur canım. ama kuru mamaysa sebebini bilemeyeceğim maalesef :(

eccakir

Kediler çok fazla su içmez diye biliyorum. Haftalardır ilk defa kedimin kana kana su içtiğini gördüm. Bugün veterinere gittik geldik bunaldı ondan içti yoksa gün içinde fazla içtiğini görmüyorum bebekken daha çok içiyordu. Siz yinede gözlemleyin hiç içmediğini hissederseniz iğnesiz şırıngayla içirin. Ama herhangi bir rahatsızlığı yoksa ihtiyaç duyduğunda içecektir. Belki de içiyordur az miktarda içtiği için size içmiyor gibi geliyordur.

Ecerana

Bence koşturup oynatın kediyi ben bizimki ile gün de 3-4 kere bir saat boyunca oyuncağı ile koşturup oynatıyorum sonra kendisi yorulup şapır şupur su içiyor. 10-15 dk koşturun sonra su kabının yanına götürün eminim içicektir içmezse biraz daha oynatıp tekrar suyun yanına koyun siz görmeden içiyorsa bu sayede sizin gözünüzün önünde içer. Sizin de içiniz rahat eder

Mia_0

Kediler zaten fazla su içmez ve sürekli taze su isterler.Açıkçası ben kedimin suyunu her üç saatte bir değiştiriyorum ve sürekli içiyor.Umarım su içer ama yine olmaz ise bence veterinerinize danışın.

Her gün yeniliyorum tabi ki hatta farklı kaplarda bile denedim plastik, seramik, cam. Şöyle iştahla bir su içtiğini görürsem çok mutlu olacağım. Hasta olacak diye çok korkuyorum. Çok teşekkür ederim yardımınız için.

Kuru mama yiyor.

Bizimkinin de bazen su tüketimi çok az oluyor bazende musluk başında bekleyip saatlerce suyla oynayıp su içiyor. Su tüketimi az olduğu zamanlarda kuru mamayı bırakıp balık, tavuk veya farklı sebzelerle mama hazırlayıp sulandırıyorum böylelikle suyu da mamasını yerken almış oluyor. Su tükettiği günlerde de kuru mamayla devam ediyorum

Bilgos

kediler genelde akan sulardan içmeyi severler eğer su içmeyi sevmiyor ise ıslak mama ile besleyin çünkü normelde de kediler çok su içmezler