Mama Tavsiyesine İhtiyacım Var

oykuyildiz

KISIR 4 YAŞINDA ERKEK KEDİM VAR. TAVUK ALERJİSİ MEVCUT . ALERJİK BİR ÇOCUK BİRAZ :)
KALİTELİ GÜZEL BİR MAMA ÖNEREBİLİR MİSİNİZ FİYAT ÖNEMLİ DEĞİL .

12 CEVAP

Mivyayy

Orijen veya acana oneriyorum. Turkiyede sinirli cesit var maalesef ama bulabilirseniz alin mutlaka.

Mini2019

Royal canin hipoalerjenik. Bu mama birkaç ay önce çıktı. proteini etten gelmiyor. yumurta ve böcek proteini var içeriğinde. Gıda alerjisi olanlar için mükemmel.

oykuyildiz

Klinik mama istemiyorum . normal mamalardan tavsiye edebilceğiniz var mı

Mini2019

Bu klinik mama değil. petshop'ta ve internette bulabilirsiniz..

bunun dışında tavuksuz birçok içerik var.. ben hillsi tercih ediyorum

oykuyildiz

Ben düzenli bir mama vermek istiyorum artık da. acana deri tüy sağlığı var onu alıcam gibi . bizim oğlan sene de 1 sistit oluyor o sebeple artık ne yedireceğimi de şaşırdım . eozofilik bir çocuk birde beyaz ırkların kaderi

tengrist

uygun istiyorsanız nd ringa balıklı kaliteli istiyorsanız acana ve ya orijen. acana'dansa ben orijeni tavsiye ederim six fishte 2/3ü taze et olmakla birlikte %85 oranında balık eti bulunuyor acana'nın 1/3 'ü taze et ve et oranı biraz daha düşük orijenin bir tık altı diyebiliriz. sistit konusunda yüksek hayvansal protein ve düşük magnezyum oranı ile iyi gelecektir tabii bol bol su ve hareket yoksa lop ette yese fayda etmez

Emirrckr

Bende @tengrist gibi N&D veya Orijen öneririm.

Cngzhn

şu an hepsi aşırı pahalı , proplan a bir bak derim , fiyatları biraz uygun gibi ..

Ayca00

Ben Nd ringa balıklı kullanıyorum, tüylerine sağlığına vs çok iyi geldiğini gözlemledim

Mini2019

Evet beyaz kedi dertleri bitmez :)
Sistit oluyorsa içerikleri biraz daha incelemeniz lazım.
İlla kuru mama olacaksa, Proteinden minerallere kadar tek tek analiz edip veterinerin önüne koyardım ben olsam.

Çok pahalı mama demek, iyi mama demek olmuyor maalesef.

Sürekli evde olma durumunuz varsa çiğ beslemeyi araştırın derim.

Mivyayy

@mini2019 turkiyedeki besinleri cig olarak vermek cok tehlikeli hem insanlara hem hayvanlara bir suru olumcul viruse sebebiyet verebiliyor. Japonya bu konuda en guvenilir ulke olabilir.

oykuyildiz

Sürekli evde değiliz tabiki çalışıyoruz . Acana aldım zaten . Teşekkür ederim