Nature’s Variety Kediler Arasında Sevilen Bir Mama Mı?

Emirrckr

Karşı komşularımız yaklaşık 2-3 ay önce British Shorthair kedi aldılar,kedi ilk geldiğinde çok küçüktü,2 aylık denmiş ama bana kalsa gelişimi falan ancak 1 aylık bir kedi gibiydi.
RC ile besliyorum demiş sahibi ama kedi asla kuru mamaya ağzını sürmedi muhtemelen yavrular arasında o yememiş,annesini emmiş ama işte amaç zaten satıp bir an önce göndermek olunca kedinin mama yememesi bence umursanmamış.
Her neyse bunlar vet.hekim doğrultusunda kedilerini aylardır yaş mamayla besliyorlar yaş-kuru karışık yiyormuş ama fazla da yemiyor ya da kendi kedimle kıyaslayınca bana az geliyor açıkçası :))
Kedi şu an yaklaşık 4 aylık falan oldu zannediyorum kuru mamayı mı sevmedi diye denemedikleri marka kalmadı ama yok maalesef düz kuru mamayı ağzına sürmüyor bugün aklıma Nature’s Variety geldi,burda sanki kullanan arkadaşlar vardı ve kedilerinin sevdiğinden bahsediyordular.
İçeriğini inceledim fena bulmadım hani en azından yesin,kuru mamaya alışsın sonra yine değiştirirler sorun değil ama düz sadece kuru mama artık yesin istiyorlar.Hani acıktığında kendi isteğiyle kabına gidip yesin sonuçta 4 aylık kadar oldu.
Nature’s Variety kullananlardan görüş bekliyorum.Teşekkürler şimdiden.
Ayrıca sadece bu marka değil yine kedilerin hayır diyemediği,içerik olarakta orta-üst segment mama önerisi olanlar yazabilirler.

9 CEVAP

Emirrckr

Merhabalar,
Hem N&D hem de Natures Variety bence içerik olarak başarılılar.
Natures’i bilmiyordum ben,buradaki arkadaşların yorumlarıyla inceleme fırsatı buldum,kesinlikle tercih edilebilir.
Fakat kullanıcısı değilim.
Biz iki yıla yakındır N&D ile devam ediyoruz.
Bebekken N&D ile başladık şu an kısır ve yine N&D ile devam ediyoruz.
Epey de memnunuz.
Çok sağlıklı,kilosu,gelişimi yerinde.
Tüy sağlığı da çok iyi.
Bu yüzden kendi açımdan değerlendirirsem N&D öneririm.
Fakat yine de mamanın yaratacağı etki,kediden kediye değişebiliyor.
Bunu ancak deneyerek görebilirsiniz.

duman2707

Kullanmıyoruz ama denemek için almıştım ben
Ve çok sevdi benimkiler birde önemli bi detay hoş bi kokusu var içerisindeki meyvelerden dolayı sanırım
İçerik fena değil sadece çeşitliliği azdı mesela orijen kitten a kıyasla
Yoksa ben ve kedilerim baya memnun kaldık 1,5 kg lık paketi severek bitirmiştiler ben ödül maması niyetine veriyordum o kadar seviyordular yani

Mivyayy

Nature's Varitery kullaniyoruz biz 2 ay oldu kedime rc, nd, hills, proplan gibi bir suru mama denemistim ama hepsinde kusma ve isal sorunlari yasarken bu mamada hicbir sikintimiz olmadi. Turkiyede cok bilinmeyen bir marka olmadigi icin acikcasi cok guvenerek vermiyorum kedime ama icerigi kediler icin cok iyi ama yinede dikkatli olmak lazim Gimcat markali maltda, proplanin bir serisinde falan bazi suphelerin ortaya cikmasi beni cok korkuttu eger guveniyorsaniz alabilirsiniz bu mamayi ama eger rahat edemem derseniz bilindik mamalardan devam edin.

Emirrckr

Teşekkür ederim görüşler için,
Bugün söyledim mamayı kendisine,veterinerine danışıp duruma göre deneriz dedi.
Veterinerin sözünden de pek çıkmıyorlar,öyle bir takıntıları var,her neyse :))
Bakalım o da sevecek mi Nature’s Variety’i..

ssedef28

merhaba ben de natures variety ya da nd kısır mamaya başlamayı düşünüyorum kedimi 20 gün önce kısırlaştırdık mamasının bitmesini bekliyordum. bu mama hakkında yorumunuzu alabilir miyim nd mi natures mi daha sağlıklıdır içeriği temizdir

ssedef28

bir de bozita 3 marka arasında kaldım

Kitten13

2 yaşındaki British kedim önceki mamasını artık severek yemiyordu iştahsızdı, bir de bazı mamalar çenesinde akne yapıyordu. Tavuk alerjisi olabileceğini düşündüm. Nature's Variety nin somonlu mamasını içeriğinde tavuk olmaması cazip geldi. Kedim de tadına bayıldı tabağını tamamen bitiriyor. Kademeli geçtik ishal yaşamadık. Akne sorunu oluşmadı. Yavru maması tavuklu eğer tavuğa karşı alerjisi yoksa deneyebilirsiniz.

Emirrckr

Bu arada komşumuza söylemiştim,denedi mi bilmiyorum.
Ama hala kuru mama yemediğini söylüyorlar.
Çok ilginç.

ssedef28

yavruyken nd morina balıklıyı birkaç kullanmıştık kakası yumuşak olmuştu kısır mamada da aynı durum olur mu acaba