Acil Öneri Lazim

Mivyayy

Kedim uzun tuylu ve ne yaparsam yapayim taratmiyor. Odul mamasi, tarak degisikligi gibi bir kac yontem denedim ama hicbiri ise yaramadi. Bi ara cok rahatsiz etmemek icin taramayi birakmistim ama koltuk altinda topak olusmustu ve bir kac hafta sonra hic acilamayacak kadar sertlesmisti veteriner zor aldi o topagi. Kedim veterinerde durmadigi icin bir tanesi duruyor hala ve kimbilir ne kadar acitiyor ve rahatsiz ediyordur. Ben o topaktan sonra gunluk taramaya baslamistim uyurken tariyordum ama bu onu cok rahatsiz ediyordu hatta bugun o uyurken ona yaklastigimda direk benden kactigini gozlemledim. Ne yapmaliyim?

4 CEVAP

tengrist

Teni hassastır tarağını sevmiyor olabilir. slikon uçlu tarakları, kıl fırçaları ya da slikon eldivenleri deney.n. Günlük tarayacağınız için masaj yapar gibi hafif hafif tüylerinden geçin.

Mivyayy

Kedimin tarakla ilgili travmasi yok bize 49 gunlukken sahiplendik ev kedisi gecmisini falan iyi biliyoruz ve 10 aylik su ana kadar hic bir sikinti yasamadi bu konuyla ilgili

Ferdibuse

Ya size belki saçma gelebilir ama benim kedim de hiç taratmamisti kendini fön taraklari varya kıl olanlar ben uzun süre onlarla taradım baya da güzel topluyor hiç acıtmıyor ödül maması verin yerken tarakla önce ense yerinden taramaya başlayın sonra alışıyor yan benim ki sevmişti fön taragini yumuşak hem isirinca da canı acimiyodu

Tolga_yay26

Merhaba Uzun tüylü kediler için uygun olan Furminator tarak alıp bastırmadan yavaşça sever gibi kullanmanızı öneririm güzel tüy topluyor yada tüy toplama eldiveni var çok ucuz ve çok iyi ölü tüy topluyor onu deneyebilirsiniz