Açıklanamayan Pati Seğirmesi

Miyoshka

1,5 yaşında British-longhair kızım var.3 ay önce patisi seğirmeye başladı.Böyle anlık bir elektrik verimiş gibi ya da soğukmuş da bir titreme gelmiş gibi oluyor.Veterinere götürdüm kan vb yığınla test yaptı bir sürü olasılık söyleyip bunların hiç biri olmayabilir de dedi🤦🏽‍♀️Çok karşılaşmadığı bir vaka olduğunu anlamış olduk böylece.Internette sadece sırt seğirmesi ile ilgili bilgi var.Son bir haftadır seğirmelerin şiddeti ve sıklığı arttı ve kafasını da şiddetli bir biçimde sallamaya başladı o da seğirme gibi.Bunu yaşayan tanık olan kedi annesi/babası var mı? Ya da konuyu bilen bir veteriner önerisi de alabilirim.Çok çaresiz kaldık.Lütfen yardımcı olur musunuz..

8 CEVAP

Mini2019

Benim kedim 1 yaşından beri suya basmış gibi sol patisini titretiyor. Ama sanırım sizinki daha farklı. Kafa seyirmesi de varsa ciddi bir sorun gibi. Kafası titreyen kediler genelde ağrıdan titrerler ama sizinki sallama gibi anlaşılan…
Tomografi gerekebilir.
Geçmiş olsun.

Magnetar

Kedinin istahi nasil? Hipoglisemi titremeye yol acabilir.

Testlerde bobrekler nasil cikti? Bobrek hastaliklari ya da yetmezlikleri kanda protein ve atik madde birikimine yol acarak tremora sebep olabilir.

Psikolojik sorunlar da ihtimallerden biri. Eve baska kedi geldi mi ya da evden biri gitti mi vs...

Misislama

Benimde scotischim var once arka bacaklarinda titreme oldu sonra öndede basladi vete götürdüm küçük bir yer o yuzden tam kan bakilamadi ama veteriner potasyum eksikliginden kaynaklanabilecegini ilerleyen zamanlarda kafası bile titreyebilir demisti potasyum igne yapildi duzelir gibi oldu ama duzelmedi baska ile goturdum kan da bobrek değerleri yuksek cikti nd mama kullaniyordum bol su icirin dedi depo kortizol yapti glikozamin verip yolladi bunlarda kisa sureli etki ediyor suan bacaklari titremiyor bu surecte ben mamayi gramaj ve az az vermeye basladim ve titreme dönemi bitti ama bir yerinde agri olunca yine titretiyor bel kismina elinizi koyunca elektrik akimi gibi hissediyorsunuz

marizort

mesela uyurken ya da bir pozisyonda yatarken bacak segirmesi normal... kafa sallamasi baska konu gibi geldi bana. norolojik bir konuda olabilir ama baglantisiz da olabilir. eger baglantisizsa kulak uyuzu olabilir oyle salliyorlar kafalarini o zaman. kulaklarinin icine siz de bakarsaniz kahve rengi pislikler gorursunuz oyle bi sey varsa. bunu da veterinerinize bir danisin derim ben.

Miyoshka

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.Ilk götürdüğümde vet. kan almıştı böbrek konusu açılmadı,baktı mı bilmiyorum.Bu son aşısında da sordum tekrar ne olduğunu açıklayamamakla beraber çok ilerlerse tekrar bakarız gibisinden bir şey söyledi.Adamlar çok rahat.Ne derlerse desinler Vetler çocuklarımızı bizim kadsr önemsemiyor.Çoğunun ihmalkar ve yüzeysel olduklarını düşünüyorum..Bu yüzden kedi anne-babalarına daha çok itimat ederim.Başka vetlere de götüreceğim mecburen bir tespit yapılana kadar.Tekrar teşekkürler🙏🏼

Miyoshka

Kafasındaki patisine olanla birebir aynı değil daha çok birşey yer ya da içerken yaptıkları klasik kafa silkeleme hareketini durduk yere yapması gibi.Gittiğim yerde tomografi yoktu maalesef araştırıcam bunu.Teşekkür ederim @Mini2019

Simbaloski

Norolojik bir durum bence tahminlerde.birsey cikmadoysa bence nöroloji uzmaninada bir randevu alin

Magnetar

Istanbuldaysaniz, reklam amacli soylemiyorum ama Hadi beye bir basvurun derim. Dedigim gibi reklam mi yapiyorsun suclamasina maruz kalmamak icin sadece isim verdim. Google dostunuzdur.

Kendisi ozellikle kalp hastaliklarinda uzman olsa da dahiliyecidir, en azindan yol gosterir. Tekrar gecmis olsun.