Doğal Pire Kovucu Sprey/Damla

yaseminece

Eve aldığımız minik simsiyah olduğu için ilk fark edemedik,sabah bi baktım halımda pire zıplıyor.Hemen bebişi kedi şampuanıyla yıkadık,döküldü üzerinden pireler,ardından sık bir tarakla taradım.Şimdi bir şey görünmüyor.Bulundugu ortamı da sirkeli suyla sildim iyice temizledim odayı süpürdüm iyice.Fazla yayılmadan müdahale ettim sanırım.Minik daha çok küçük olduğu için ilaç vermek istemiyorum(ense damlası).Evde doğal olarak hazırlayabileceğim dış parazit karışımı var mı?İnternette hindistan cevizi yağı falan diyor ama şu an elimde yok.

7 CEVAP

kedilimadam

Siz zahmet etmeyin sevgili v4pati ben yazayım:) ben bunu 100mllik sprey şişesine hazırlıyorum.3-4 adet papatya ve bir iki dal biberiyeyi yarım çay bardağı su ile haşlayıp 10dk demleyin.Soğuduktan sonra sprey şişesinin yarısına kadar doldurun diğer yarısına saf elma sirkesi (yalnızca aktarlarda satılan yahut evde kendi yaptığınız) koyun bu karışımın üstüne de 2 şer damla, biberiye, sarı kantaron, lavanta, sarımsak ve kekik yağı damlatın.Güzelce çalkalayıp kedinizin özellikle eklem yerlerine sırtına boynuna sıkın tabii sırılsıklam olacak şekilde değil:)Sıktıktan sonra tarakla 10dk kadar taramaya çalışın mümkün olduğunca tüylere ve deriye nüfuz etmesi için önemli.Bunu ayda bir yahut 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

kedilimadam

Rica ederim.Bu karışım yumurta kaldıysa da döker zaten.Zaten 100mllik hazırlarsanız kediniz için çok fazla gelir kalan spreyi eşyalarınıza sıkabilirsiniz.Koltuklara, perdelere, yataklara vs böylece olası haşere istilasından korur sizi.Yine de sprey artacak olursa sokaktaki hayvanlara sıkmanızı tavsiye ederim.Uzun süre beklemesi sağlıklı değil, yaptığınız gün tükenmesi en sağlıklısı.O yüzden ben de artan spreyi sokaktaki hayvanlara harcıyorum dış parazitten korunmaları için.

septikbaykus

Elma sirkeli bir karışım var. Burdaki bi kadın üye verdi bana tarifini. bulup yazıyım size

Kjw

Benim kedimde hiç dış parazit sorunu olmadı,ne damla ne hap ne iğne hiçbir şey yaptırmadım...Genelde elma sirkesiyle silip tarıyorum,bazende hindistan cevizi yağı sürüyorum...

Birde Naturalis Adramys doğal parazit spreyinden aldım daha yeni onu sıkıyorum şimdilerde...Karışımları kendim ayarlamaya uğraşmaktansa bu daha mantıklı ve kolay geldi...

yaseminece

Çokk teşekkürler,iyice temizleyebildim mi bir daha hortlar mı pireler bilmiyorum :( Yumurta bıraktılarsa da kediciği iyice yıkadık dökülmüş müdür acaba?Ama bu karışımı da hazırlayıp uygulayayım ben.En iyisi doğal olan:)

yaseminece

Ben de huylanmaya başladım,üzerimden çıktı benim de birkaç tane.Daha küçük oldugu için ilaç yapmak istemiyorum