Kabından İdrar Taşma Sorunu

Kedim kakasini ve idrarını kabına yapiyor fakat idrar yaparken kabın kenarlarına taşırıyor. Kabın altına serdiğim gazetede de kabında yaptığı kadar idrar sızıntısı buluyorum. Her seferinde kabin altindaki gazeteyi degistiriyorum. Kum kabimiz xxl. Normalde kapakli bir urun ama banyoma sigmadigi icin acik kullaniyorum. Kapali olarak kullandigimda da kabin kenarlarında idrar oluyordu.Bizim kedi ayaktan mı ciş yapiyor cozemedim

5 CEVAP

Mivyayy

Kum kabininin ust kisminin ve alt kisminin ayrildigi kisimdan siziyor olabilir orayi distan bantlayin, kapi konusunda mudahale etmek biraz zor olur

marizort

ya ben kabin olayini anlamadim ama bilerek disari yapiyorsa idrar yollarinda sıkıntı olabilir. ağrı yanma gibi seyler oldugunda bunu size bu sekilde belli ederler... strese girince de yapiyorlarmis. (ya da kısır olmayan erkek kedi :D) ayrica acik tuvalet kabi daha iyidir diye okumustum :)

aslihan_e

Benim kedimin biri de öyle arkaya doğru fışkırtıp işer, kısır değilken daha havaya yapıyordu ama kısırlaşınca azalsa da tam geçmedi. Ben çişini yaparken oğlum otur diye diye poposundan hafif bastıra bastıra biraz düzeldi. O oğlum biraz insan gibi, iletişime çok açık. Ben açık tuvalet kullanacaksam şu büyük litrelik, kenarları yüksek eşya saklama kaplarından kullanıyorum, zaten arkaya çiş yapmasalar bile bizimkiler kumu kazıp olduğu gibi dışarı atarlar. Açık kedi tuvaletlerini çok alçak boylu yapıyorlar nedense, bizimkiler gibi kedileri hiç düşünmezlermiş. O kaplar yüksek oluyor, kumu da dolduruyorum bol bol, çiş de dibe yapışmıyor hiç, dışarı taşma da olmuyor.

somnium

üstten girişli kedi tuvaleti kullanırsanız bu sorun tamamen çözülüyor. özellikle moderna top’a bakmanızı öneririm. hem büyük hem idrar, dışkı dökülme vs. gibi sorunlar olmuyor. çok da yer kaplamıyor diklemesine koyarsanız. zaten üstten giriliyor. lakin bu kum kabını kullandığınızda kesinlikle parfümsüz, doğal bir kum kullanmanızı öneririm. yoksa ileriki zamanlarda yavrunuzun ciğerine zarar verebilir kapalı olduğu için.

Dediginiz gibi kenarlardan siziyor muhtemelen, kabi kapali olarak banyoya sığdırıp kullanmaya caliscam. en azindan sicrattigi yer kabin içi olur ve en azindan banyodaki yogun idrar kokusundan kurtulurum. Çiş yapma şeklini oturuşunu degistirmeyecek gibi görünüyor😁